Strona głównaFinanseJak wygląda możliwość pozyskania kredytu bez zaświadczeń ZUS i US?

Jak wygląda możliwość pozyskania kredytu bez zaświadczeń ZUS i US?

Otrzymanie kredytu wiążę się na ogół z czasochłonnym załatwianiem spraw urzędowych lub regulowaniem spraw w urzędach. Jak ominąć tę przeszkodę, kiedy zależy nam na szybkim uzyskaniu gotówki i nie możemy uzyskać zaświadczenia o braku zobowiązań z ZUSu lub Urzędu Skarbowego?

Czym jest kredyt bez ZUS i US?

Kredyt bez ZUS i US, czyli bez zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego, to kredyt dla przedsiębiorców, którzy mają zaległości w wyżej wymienionych urzędach lub nie chcą tracić czasu na uzyskanie takowego zaświadczenia. Do zaciągnięcia takiego kredytu nie ma dużych wymagań, może go wziąć praktycznie każde przedsiębiorstwo. Formalności są ograniczone do minimum. W praktyce możliwe jest uzyskanie przelewu w ciągu kilku godzin od pierwszego kontaktu z doradcą kredytowym.

Kredyt bez ZUS i US to oferta, która sprawdza się w następujących przypadkach:

  • Przedsiębiorstwo ma zobowiązania wobec ZUS lub US co sprawia, że uzyskanie finansowania z banku jest utrudnione lub niemożliwe;
  • Osoba zaciągająca kredyt chce szybko uzyskać finansowanie nie tracąc czasu na formalności;
  • Przedsiębiorca chce uzyskać kredyt na dowolny cel i nie chce być ograniczony przez kredytodawcę (niektóre kredyty udzielane przez bank mogą być przeznaczone tylko na konkretny cel).

Dlaczego ważne jest uregulowanie spraw z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych?

Kiedy mamy zaległe sprawy w US lub ZUS to szansa na to, że bank rozpatrzy nasz wniosek o kredyt w pozytywny sposób jest niewielka. Nawet jeśli nieuregulowana jest niewielka kwota, może ona skutkować negatywną decyzją. Bardzo ważne jest załatwianie takich spraw, ponieważ jeśli nie opłacimy zaległości zawczasu to narażamy się na naliczanie odsetek. Poza tym, trzeba się liczyć z tym, że w przyszłości kolejny raz może wystąpić problem z zaciągnięciem kredytu w banku.

Do jakiej kwoty istnieje możliwość kredytowania?

Istnieje specjalny kredyt bez ZUS i US, na spłatę swojego długu w tych instytucjach. Warto jednak Większość kredytodawców oferuje kredyt tego typu na kwoty od 10 tysięcy do 100 tysięcy złotych. Warto jednak mieć na uwadze, że doświadczeni doradcy kredytowi są w stanie pozyskać finansowanie bez zaświadczeń z ZUSu i US również na większe kwoty opiewające na kilkaset tysięcy złotych.

Rodzaje kredytów

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów kredytów, większość z nich można uzyskać bez potrzeby uzyskiwania oświadczenia z ZUSu lub US.

  • Kredyt na spłatę zobowiązań wobec kontrahentów i urzędów.
  • Kredyt branżowy (mogą go zaciągnąć specjalistyczne branże, które mają problem z uzyskaniem kredytowania w bankach).
  • Kredyt gotówkowy (z reguły może być przeznaczony na dowolny cel).
  • Kredyt dla firm (między innymi dla spółek oraz jednoosobowych działalności gospodarczych a także innych ściśle określonych rodzajów działalności gospodarczych – z reguły jest to kredyt przeznaczany na cele inwestycyjne).
  • Kredyt konsolidacyjny.
  • Dla zadłużonej firmy. Każda firma ma swoje wzloty i upadki, a w przypadku upadków ten kredyt pozwoli na uregulowanie swojej sytuacji.
  • Obrotowy, czyli taki, który stanowi doraźną pomoc w razie problemów z bieżącą płynnością.

Kilka słów podsumowania

Podsumowując, możliwość zaciągnięcia kredytu bez potrzeby przechodzenia przez czasochłonne i skomplikowane procedury formalne to dobra wiadomość dla wielu osób. Tak zwane kredyty bez zus i us to oferta, która w szczególności jest skierowana do firm zmagających się z zadłużeniem oraz do osób, którym zależy na szybkim pozyskaniu gotówki i nie chcą czekać na uzyskanie oświadczenia z wyżej wymienionych urzędów. Czasami takie finansowanie może pomóc w firmie w uzyskaniu płynności, czasami może wiązać się z realizacją celów inwestycyjnych a czasami jest to pomoc w uregulowaniu zobowiązań wobec fiskusa lub zakładu ubezpieczeń społecznych. Niemniej jednak uważamy, że warto tego typu finansowanie pozyskiwać z ostrożnością, w szczególności, gdy ma ono służyć uregulowaniu bieżących zobowiązań. Można porozmawiać z niezależnym doradcą, który powinien pomóc w dobraniu korzystnych źródeł finansowania. Poza tym, niezbędny jest zdrowy rozsądek i samodzielne przeliczenie tego jak kredyt wpłynie na kondycje finansową firmy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne