Strona głównaUncategorizedKrzesła ewakuacyjne pomocne rozwiązanie w sytuacji zagrożenia życia

Krzesła ewakuacyjne pomocne rozwiązanie w sytuacji zagrożenia życia

Krzesła ewakuacyjne to innowacyjne urządzenia wykorzystywane w zakresie ewakuacji osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Ich jedynym zastosowaniem nie jest ułatwienie transportu po schodach do miejsca bezpiecznego, znajdującego się zazwyczaj na zewnątrz budynku. Krzesło ewakuacyjne posiada wiele innych funkcji. Przemieszczenie osoby niepełnosprawnej po powierzchni poziomej lub skuteczne omijanie przeszkód to kolejne zastosowania tego urządzenia. Korzystanie z niego jest szczególnym ułatwieniem zarówno dla służb ratowniczych, jak i opiekunów. Produkt ten jest wykorzystywany nie tylko przez medyków, ale również przez wiele instytucji oraz osoby prywatne, dla których skorzystanie z krzesła ewakuacyjnego, by pomóc osobie niepełnosprawnej jest najbezpieczniejszym i najszybszym rozwiązaniem.

Budowa i charakterystyka krzeseł ewakuacyjnych

Do wykonania krzeseł ewakuacyjnych wykorzystano lekki aluminiowy materiał, który zapewnia znaczną wytrzymałość oraz funkcjonalność. Są to najważniejsze aspekty przy tworzeniu takiego urządzenia, ponieważ gwarantują one bezpieczeństwo osoby transportowanej. Produkt ten jest także lekki oraz bardzo łatwy w składaniu. Jest to bardzo duże ułatwienie dla służb medycznych lub osób pomagającym przy transporcie, ponieważ krzesło ewakuacyjne jest w kilka chwil gotowe do użycia. Charakterystyczną cechą urządzenia jest udźwig od 130 do 160 kilogramów. Natomiast zasięg jest równoznaczny 1200 schodom, co w przeliczeniu stanowi 70 pięter na jednym ładowaniu akumulatora. Zasilany jest baterią ładowaną prądem elektrycznym i posiada wodoodporne przewody, by zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo.

Jakie są zalety krzeseł ewakuacyjnych?

Tak jak sama nazwa mówi krzesło ewakuacyjne są znaczącym ułatwieniem podczas ewakuacji osoby niepełnosprawnej w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Posiada także szereg innych atutów, m.in.:

  • szybkość składania i rozkładania urządzenia, by jak najszybciej móc go użyć
  • wykonanie z bardzo wytrzymałego materiału
  • długa wytrzymałość baterii
  • funkcjonalność, można z niego korzystać nie tylko podczas ewakuacji
  • produkt jest lekki, przez co każda osoba może z niego skorzystać przy transporcie osoby niepełnosprawnej
  • zapewnia bezpieczeństwo osoby transportowanej

Krzesła ewakuacyjne bardzo pomagają służbą medycznym, opiekunom oraz innym osobom w transporcie osób niepełnosprawnych, które mają problem lub nie mają możliwości samodzielnego przemieszczenia się. Urządzenia te zostały specjalnie zaprojektowane by zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne