Jeśli nosimy się z zamiarem stworzenia oprogramowania dla firmy, warto zdać sobie sprawę, jaki potencjał ma takie rozwiązanie i na jakie czynniki zwrócić uwagę, aby odnieść sukces w jego wdrażaniu. Oprogramowanie dedykowane jest produktem maksymalnie dostosowanym do potrzeb przedsiębiorstwa, a jego powodzenie zależy od profesjonalizmu wykonawcy na wielu etapach tworzenia produktu.
Firma tworząca oprogramowanie, czyli tzw. softwarehouse na wstępnym etapie musi się zapoznać z naszymi procesami biznesowymi i sposobami pracy. Powinniśmy też ustalić czas, koszty i szczegóły wdrażania projektu. Wdrażanie systemu dedykowanego może zająć trochę więcej czasu niż w przypadku gotowego oprogramowania, ale nie jest to reguła. Jeśli chodzi o wyższe koszty całości, te zwracają się zwykle szybko ze względu na zyski generowane przez optymalizację procesów. Generalnie systemy dedykowane mają sporą przewagę nad uniwersalnymi ze względu na zwiększoną funkcjonalność.
Jeśli chodzi o produkty, firma programistyczna może zaoferować nam stworzenie aplikacji mobilnych i internetowych, narzędzi dla branży e-commerce i nieco innych, mniej popularnych usług. Warto się zapoznać z przykładową ofertą na davinci-studio.com. Decyzja o tym, w który produkt zainwestować, powinna być poparta dokładną analizą kosztów przedsięwzięcia i potencjalnych korzyści. Większość dużych firm inwestuje w aplikacje do kontaktu z klientem (CRM) oraz zintegrowane systemy zarządzania zasobami w przedsiębiorstwie (ERP). Ciekawym rozwiązaniem z perspektywy naszych klientów będzie dobrze działająca i atrakcyjna aplikacja mobilna. Przy tworzeniu sklepów internetowych można skorzystać z już istniejących platform e-commerce lub budować produkt od podstaw.
Możliwości, jakie daje zlecenie tworzenia oprogramowania przez software house są bardzo szerokie. Kusząca jest również perspektywa możliwości rozwijania produktu zgodnie z bieżącymi potrzebami biznesowymi, a takiej możliwości nie dają nam gotowe programy. Warto więc rozważyć projekt stworzony specjalnie dla nas.