Strona głównaFinanseTytuł: Pożyczka na 60 dni - czy się opłaca?

Tytuł: Pożyczka na 60 dni – czy się opłaca?

Niekiedy sytuacja finansowa człowieka jest tak ciężka, że ludzie decydują się na pożyczkę krótkoterminową. Jeśli ma się z czego ją spłacić nie jest to zły wybór, lecz wypada sobie to wszystko dobrze przeanalizować, aby nie wpaść w jakieś tarapaty finansowe, z których ciężko będzie się potem wydostać.

Jeśli chodzi o pożyczki udzielane na kilka miesięcy, a więc np. na 60 dni, to coraz większa liczba firm pozabankowych umożliwia skorzystanie z takiej możliwości. Nie każda oferta posiada jednak takie samo oprocentowanie, dlatego zapoznanie się z ofertami kilku firm będzie w tym przypadku najlepszym wyborem, aby nie zdecydować się na najmniej korzystną pożyczkę. Pożyczka na 60 dni oczywiście nie będzie zbyt wysoka, ponieważ firmy pozabankowe nie będą chciały zbyt ryzykować. Chodzi tutaj o to, aby pomóc klientowi, ale też aby jak najszybciej odzyskać pożyczone pieniądze, dlatego też kwoty pożyczek w tej kategorii sięgają maksymalnie kilka tysięcy złotych, czasami można pokusić się o zaciągnięcie pożyczki wynoszącej ponad 10 tysięcy złotych.

Pożyczka pierwsza czy kolejna?

Bardzo ważne dla klienta będzie to, czy będzie to jego pierwsza, czy też kolejna pożyczka w danej firmie. Jeśli pierwsza, to atutem takich rozwiązań jest to, że zwykle są one darmowe, a więc spłaca się taką kwotę, jaką się konkretnie pożyczyło. Nie można jednak myśleć wtedy o zbyt dużych kwotach, zwykle są to 2-3 tysiące złotych. Jeśli jednak jest to kolejna pożyczka, to na pewno nie będzie ona darmowa, za to będzie można liczyć na zdecydowanie wyższe kwoty. Warto zapoznać się więc najpierw z regulaminem usług finansowych, a dopiero potem można podejmować ostateczną decyzję w tym zakresie. Z całą pewnością pożyczek udzielanych na okres 60 dni jest na rynku coraz więcej, jednak nie każda spełni oczekiwania klientów. Najważniejsze jest to, aby pomogły one zainteresowanym wyjść z dołka finansowego, jeśli wybierze się je z głową, na pewno osiągnie się zamierzony cel, a problemów ze spłatą nie będzie żadnych.

Pożyczka w siedzibie firmy czy online?

Osoby decydujące się na pożyczki 60-dniowe muszą mieć na uwadze to, że formalności można załatwić na kilka sposobów. Mianowicie można udać się do siedziby firmy, tak aby przedyskutować z odpowiednią osobą wszystkie uciążliwe dla klienta kwestie. Można też jednak zdecydować się na załatwienie wszelkich formalności za pomocą sieci internetowej. Jeśli ktoś nie ma czasu na bieganie po firmach pozabankowych może odpalić ich strony internetowe i tam zapoznać się z ofertami pożyczek 60-dniowych. Uzyska się w ten sposób wszystkie potrzebne informacje i będzie można podąć decyzję, czy składa się wniosek, czy też jednak dana osoba wstrzymuje się z takim posunięciem. Ważne jest to, aby dobrze rozumieć ideę takich pożyczek, mianowicie są one przeznaczone dla osób, które znajdą się w chwilowej potrzebie finansowej, np. w wyniku jakiegoś wypadku, niespodziewanej okoliczności, czy utraty pracy. Wtedy też zaciągnięcie takiej pożyczki ma sens i jest całkowicie zrozumiałe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne