Strona głównaPozostałeSzkółki piłkarskie dla najmłodszych w Polsce

Szkółki piłkarskie dla najmłodszych w Polsce

Szkolenie młodych piłkarzy może rozpoczynać się zaskakująco szybko. W Polsce istnieją firmy i kluby oferujące sportowe zajęcia piłkarskie dla dzieci już od drugiego roku życia. W tym wieku przyszli piłkarze i piłkarki ćwiczą w trakcie zajęć zwykle z rodzicami, a sam ich przebieg ma charakter zabawowy i dostosowany do fazy rozwojowej malucha.

Piłka nożna od najmłodszych lat

Na takich “treningach” charakterystyczny jest również sprzęt – kolorowe piłeczki z gąbki, kolorowe bramki, wykorzystanie muzyki, baniek mydlanych, itd. Standardem jest trenowanie dzieci w wieku od 4 roku życia. Dla przedszkolaków oferta jest już bardzo szeroka – do najpopularniejszych polskich klubów z zajęciami dla 4-6 latków należą Legia Warszawa czy Football Academy. Nawet bukmacherzy sponsorują szkółki piłkarskie, aby szybciej się rozwijały.

W każdym dużym mieście znajdziemy także lokalne szkółki, często powstające przy klubach sportowych. W wypadku przedszkolaków sam trening również zawiera elementy zabawy, jednak często wprowadza się już grę uproszczoną. Dzieci w wieku młodszym szkolnym czyli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej mają możliwość trenowania nie tylko w dużych, ale i w średnich i małych miastach. To wiek, w którym dziecko przechodzi skok rozwojowy i wykazuje ogromną aktywność fizyczną. Warto spożytkować ją na aktywność fizyczną pod okiem osoby przygotowanej do pełnienia roli instruktora czy trenera. Osoba na tym stanowisku powinna wykazywać się świetnym kontaktem z dziećmi, nienaganną kulturą osobistą i umiejętnością prowadzenia zajęć tak, by przynosiły dzieciom jak najwięcej radości. Niebagatelna, kluczowa jest rola rodzica w treningu dzieci młodszych – pamiętajmy aby wspierać nasze pociechy i pozytywnie oceniać ich zaangażowanie.

źródło: blog o piłce nożnej

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne