Strona głównaPozostałeJak wygląda procedura zwalczania pluskiew domowych?

Jak wygląda procedura zwalczania pluskiew domowych?

Pluska domowa jest szkodnikiem, który żywi się krwią człowieka. Dorosłe osobniki, po wypiciu krwi posiadają charakterystyczną, brązową, ciemną barwę. Są to owady nieposiadające skrzydeł. Można również porównać tego osobnika do pestki jabłka, gdyż ma on taką barwę oraz kształt. Pluskwa domowa porusza się żwawo dzięki trzem parom odnóżek. Jeśli chodzi o rozmnażanie tych osobników, wygląda ten proces następująco, iż pluskwa w ciągu jednego dnia może znieść nawet do 3 jaj dziennie.

W zależności od panującej temperatury, larwa wykluwa się z jaja od jednego tygodnia do maksymalnie jednego miesiąca czasu. Miejscem bytowania tych szkodników są przede wszystkim szczeliny znajdujące się w łóżkach, za tapetami, obrazami, listwami, pod dywanami, w meblach, krzesłach, sofach i kanapach oraz również za boazerią. Osobniki wyżej wymienione mogą się zalęgnąć zarówno w domowych warunkach jak i również w hotelach, hostelach tudzież schroniskach. Pluskwa domowa może pojawić się także w środkach komunikacyjnych, typu autobus, tramwaj.

Warto zauważyć, że te osobniki z łatwością przemieszczają się z jednego pomieszczenia do drugiego. Co ważne, osobniki mogą również przechodzić przez szczeliny znajdujące się w drzwiach bądź ścianach. Bez żadnego problemu mogą przechodzić one z jednego mieszkania do drugiego. Osobniki te lubią bytować również w miejscach, gdzie znajduje się dużo drewna, tkaniny bądź papieru. W jaki sposób można jeszcze zaobserwować obecność tych szkodników? Przede wszystkim mogą pozostawiać one ślady w postaci plam krwi. Pojawiające się wykwity skórne oraz ślady po ukąszeniach również mogą świadczyć o obecności pluskiew.

Zwalczanie pluskwy domowej Białystok, odbywa się dzięki profesjonalnej dezynsekcji. Warto wiedzieć, że pluskwa jest jednym z trudniejszych do zwalczania owadów, dlatego nie warto podejmować się jej usuwania na własną rękę. Profesjonalna firma dzięki odpowiednim środkom, poradzi sobie bez problemu z tym szkodnikiem. Zwalczanie pluskiew Białystok odbywa się w dogodnym dla klienta terminie. Po przeprowadzeniu dezynsekcji, klient jest informowany o dalszym postępowaniu. Dzięki dokładnemu instruktażowi, będzie on wiedział, w jaki sposób zapobiegać następnym razem pojawieniu się tych szkodników. Profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja oraz dezynsekcja dobrze i skutecznie usunie niechcianych lokatorów.

Przed przystąpieniem do odpluskwiania, mieszkanie, dom lub lokal muszą być odpowiednio przygotowane. Wszelkie artykuły spożywcze muszą być pochowane, a szczeliny od kratek wentylacyjnych muszą być dobrze zabezpieczone. Warto również pamiętać, że meble typu sofy, kanapy i łóżka, muszą być odsłonięte, nie mogą znajdować się na nich żadne narzuty, koce ani prześcieradła. Przed procesem odpluskwiania, mieszkanie powinno być również dobrze przewietrzone. Dywany powinny być zwinięte w rulon, jednak wcześniej powinny być porządnie odkurzone zarówno z jednej jak i drugiej strony. Meble powinny znajdować się przynajmniej w odległości kilkudziesięciu centymetrów od ściany.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne