Strona głównaBiznesPrzed obawami przedsiębiorcy

Przed obawami przedsiębiorcy

Każdy, z kim kiedykolwiek rozmawiałem, jest przedsiębiorcą, który musiał stawić czoła swoim lękom. Ja też musiałem. Chcę podzielić się z Wami niektórymi technikami, z którymi się spotkałem. Pierwszym krokiem nie jest zaprzeczanie. Masz obawy, nawet jeśli ich nie akceptujesz. Czasami przybierają formę tej paplaniny w tyle głowy, która mówi, że nie możesz tego zrobić.

Strach jest tak ogromnym problemem, że ludzie nie stają się przedsiębiorcami. Słyszałem od CEO firmy zajmującej się marketingiem sieciowym opartej na nieruchomościach, że nawet jeśli ma ludzi pakujących seminaria firmowe, to może 2-5% ludzi rzeczywiście wyjdzie i zastosuje tę wiedzę, składając oferty na nieruchomości. Jestem przekonany, że reszta jest sparaliżowana strachem.

Oto niektóre z technik, których używałem, gdy uczyłem się od przedsiębiorców, których znam:

Zastanów się, czego chcesz. Kiedy w kółko kręcisz kołami w swoim umyśle o swoim najgorszym scenariuszu, odwróć go i skup się na tym, czego chcesz. Wizualizuj siebie, osiągając to, czego chcesz. Zobacz nowy dom. Zobacz, jak rozmawiasz z zainteresowaną osobą, która staje się częścią Twojej firmy. Dostajesz to, na czym się skupiasz.

Zmień głos. Kiedy usłyszysz, że mówisz, że nie jesteś wystarczająco dobry – skończysz. Po prostu zmień głos z twojego na Mickey Mouse lub Jima Cary’ego albo coś, co i tak nie będzie miało dla Ciebie znaczenia! Kogo to obchodzi, jeśli Myszka Mickey uważa, że ​​nie jesteś wystarczająco dobry? Czy Myszka Miki to przedsiębiorca?

Wyślij je do zaufanego znajomego lub współpracownika. Mam nadzieję, że udało się znaleźć poziom wsparcia od co najmniej jednego innego przedsiębiorcy. Idealnie, masz znaczącą inną, która cię wspiera. Jeśli nie, powinieneś mieć sieć wsparcia ze swojego zespołu, upline lub firmy, z którą możesz porozmawiać. Niektórzy ludzie mogą ci powiedzieć, że to głupie, że możesz nawet uwierzyć, że nie jesteś wystarczająco dobry. Dla mnie moja żona była stałym źródłem wsparcia. Jednak nie szukajcie wsparcia dla tych wszystkich, którzy wątpili w was i powiedzieli wam, że szaleństwem jest wychodzenie samemu. Nigdy nie zrozumieją przedsiębiorcy.

Posiadaj bibliotekę rozwoju osobistego. Korzystam z ogromnej pomocy z mojej biblioteki. Nie jest tylko wypełniony zasobami, ale także opowieściami o innych, którzy pokonali swoje obawy.

Śmiało i zrób to. Czasami zrobienie najmniejszego kroku pomoże ci rozwinąć się na tyle, że strach przed nie wykonaniem czegoś może odejść. Przykładem byłoby zaniedbanie napisania artykułu takiego jak ten ze strachu przed porażką. Samo uruchomienie go może stworzyć wystarczająco dużo rozpędu, by go zobaczyć.

Wizualizuj wynik, ale uczyń akcję celem. Tutaj jest subtelna różnica dla przedsiębiorcy. Oczywiście, że chcesz wynik, ale może to nie jest twoja bezpośrednia kontrola. Wizualizuj wynik w swoim umyśle, ale celuj konsekwentnie i konsekwentnie w działaniu przedsiębiorcy. Działanie ostatecznie przyniesie rezultat i możesz z pewnością osiągnąć ten cel.

Nigdy, nigdy się nie poddawaj. Nienawidzę nawet używać tego słowa. Jeśli przestaniesz, przestaniesz być przedsiębiorcą – inaczej nie zostaniesz pokonany, idziesz naprzód!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne