Strona głównaBiznesJak zbudować sukcesywny biznes?

Jak zbudować sukcesywny biznes?

Założenie firmy i odniesienie sukcesu jest często częścią amerykańskiego snu. Ale jest różnica między założeniem firmy a budowaniem udanego biznesu. Wiele firm upada w ciągu pierwszych kilku lat istnienia ze względu na brak planowania długoterminowego. Nie ma wystarczającej wizji i nie starczy zrobić wystarczająco, aby wzmocnić biznes właściwie od podstaw.

Jeśli chcesz założyć firmę, możesz łatwo zrozumieć, dlaczego niektóre firmy zawodzą, a inne nie. Rozpoczynając biznes pomyśl o tym podobnie jak do budowania domu. Jeśli zrobisz to dobrze, chroni cię przed wszelkiego rodzaju burzą lub niebezpieczeństwem ze strony świata zewnętrznego i będzie trwać przez długi czas. Oferuje schronienie i poczucie bezpieczeństwa. Dla Ciebie i Twojej firmy, które można przetłumaczyć, chcesz mieć firmę, która jest w stanie przetrwać ekonomiczne wzloty i upadki (= burza) i która zapewni dochód do opłacenia rachunków (=schronienia i bezpieczeństwa).

Podczas budowania domu musisz wykonać kilka różnych kroków, aby go zbudować. Wiesz, że chcesz domu, ale musisz wybrać lokalizację i poprosić architekta, aby wszystko zaplanował. W świecie biznesu: wiesz, że chcesz założyć firmę, ale musisz wymyślić pomysł na biznes i opracować biznesplan. Następną rzeczą dla domu byłoby zbudowanie fundamentu (i ewentualnie piwnicy) dla domu. W świecie biznesu – musisz zbudować początkową infrastrukturę (przykład: łączenie się z dostawcami, znajdowanie producenta dla twojego produktu, tworzenie zespołu sprzedaży, wynajmowanie powierzchni biurowej, zaopatrzenie się w ciężarówkę dostawczą itp.). Kiedy już to zrobisz, będziesz mógł prowadzić interesy i zarobić trochę pieniędzy. Ale jeszcze nie skończyłeś. Musisz zbudować ramę, umieścić w nich okna i potrzebujesz również dachu w domu. Dla Twojej firmy oznacza to spłatę długu, usprawnienie procesów biznesowych i uzyskanie profesjonalnej pomocy w razie potrzeby (przykład: znajdź księgowego, wybierz usługę płac itp.).

Gdy dom zostanie zbudowany, prawdopodobnie chcesz go wypełnić meblami i sprawić, że będzie można go wykorzystać na przyszłość. Nikt nie chce spać na podłodze, prawda. Ponownie przełożenie tego na świat biznesu może oznaczać, że zainwestujesz pieniądze, które zarobiłeś w swoim przedsiębiorstwie. Kupujesz maszynę zamiast ją dzierżawić. Ostatecznie kupujesz budynek, zatrudniasz więcej pracowników, opracowujesz więcej produktów, przenosisz się na nowe rynki, budujesz wysoki zapas gotówki i kupujesz inne firmy i tak dalej. Często jest to etap, w którym zwycięzcy i przegrani rozdzielają się. Ponowne inwestowanie pieniędzy w biznes jest kluczowym czynnikiem sukcesu. Jeśli pójdziesz i wydasz wszystkie pieniądze, aby kupić rzeczy, nie masz nic, do czego można by wrócić, gdy gospodarka popadnie w recesję lub w przypadku katastrofy.

Pomyślny właściciel firmy zbudował rezerwę gotówkową lub może pożyczyć pieniądze z banku – zabezpieczając pożyczki aktywami firmy. Wracając do budowania domu, ten sam los pasuje do tych samych wysiłków. Spłacasz kredyt hipoteczny i masz dostęp do kapitału, by w końcu móc zaciągnąć pożyczkę, gdy pojawi się nagły wypadek. Sytuacje awaryjne nie obejmują spłacania kart kredytowych, aby ponownie je wykorzystać lub kupić samochód. Odpowiedzialny finansowo powinieneś patrzeć w perspektywie długoterminowej i nie finansować krótkoterminowych towarów z długoterminowym długiem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne