Strona głównaBiznesProwadzenie własnego biznesu - możliwości

Prowadzenie własnego biznesu – możliwości

Bardzo niewielu ludzi wzbogaciło się, pracując dla kogoś innego. Pozostawiając na boku muzyków pop, sportowców i podobnie utalentowanych ludzi, jedynym sposobem na zdobycie bogactwa przez pracę jest zbudowanie własnego biznesu. Rodzaj działalności, którą podejmiesz, będzie zależeć od: a) kwoty, którą masz dostępne jako kapitał początkowy i kapitał obrotowy; b) twój pomysł na biznes; i c) twój poziom pewności.

Istnieją trzy rodzaje działalności: 1) tradycyjna, w której polegasz wyłącznie na własnych wysiłkach; 2) franczyzy, w której podążacie za sprawdzonym pomysłem i otrzymujecie znaczące szkolenia i wsparcie od firmy franchisingowej; i 3) marketing sieciowy.

Każdy rodzaj działalności ma swoje wady i zalety.

• Tradycyjny biznes wymaga znacznego wkładu finansowego, pochodzącego z własnych zasobów lub częściowo finansowanego przez bank. Może być konieczne wynajęcie lokalu; kupno sprzętu; zatrudnienie pracowników; płacić za reklamy, broszury, artykuły papiernicze i zapasy. Przerażająco wysoki odsetek tego rodzaju działalności zawodzi w pierwszym roku. Aby odnieść sukces, potrzebujesz: dobrego pomysłu, znacznego wsparcia finansowego, dobrego zdrowia, zrozumienia małżonka i wytrzymałości. Jeśli ci się uda, będziesz właścicielem firmy wprost i skorzystasz z wszystkich zysków.

• Franchising ma wysoki wskaźnik sukcesu. Banki je lubią, ponieważ każda operacja franczyzowa ma udokumentowane osiągnięcia, a zatem banki mogą dokładnie ocenić ryzyko, w związku z czym będą pożyczać pieniądze na tego rodzaju rozruch. Jednak całe wsparcie i szkolenie ma swoją cenę: początkowa opłata za wejście może być bardzo wysoka, a część obrotów firmy musi zostać wypłacona firmie franczyzowej.

• Marketing sieciowy, znany również jako marketing wielopoziomowy, ma wiele zalet i kilka wad. Opłata za wstęp jest niska, a bieżące wydatki są jeszcze niższe. Firma zajmująca się marketingiem sieciowym może zostać uruchomiona w wolnym czasie – w rzeczywistości jest to najlepszy sposób podejścia do niej. Zacznij mały i trzymaj się go. Sekret to wytrwałość, minięcie pierwszego roku i powinieneś znaleźć firmę, która ma solidną podstawę, z której możesz zbudować poważny dochód. Mówi się, że 95% tych, którzy przeżyją dziesięć lat w marketingu sieciowym, staje się zamożniejszych poza najśmielsze oczekiwania.

Jaki rodzaj działalności jest dla Ciebie? Jeśli chcesz świadczyć usługę lub produkt, w którym masz wcześniejsze doświadczenie od, powiedzmy, byłego zatrudnienia, tradycyjny biznes będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem. Jeśli jednak po prostu masz już dość pracy dla kogoś innego i uczynienia ich bogatymi, a chcesz zrobić to samemu, wówczas preferowaną opcją jest franchising lub marketing sieciowy.

Wybór zależy głównie od funduszy, do których masz dostęp, oraz czasu i wysiłku, który chcesz włożyć w swoje przedsiębiorstwo. Koncesja będzie wymagać znacznych środków i 100% zaangażowania. Wchodzisz na głęboką wodę, chociaż firma franchisingowa zapewni trening i wsparcie, które pomoże ci pływać.

 

Z drugiej strony możesz łagodnie przejść do marketingu sieciowego, rozpoczynając pracę w niepełnym wymiarze godzin, kontynuując bieżące zatrudnienie, budując firmę, w razie potrzeby, odkładając zyski. Wytrwajcie, a nadejdzie czas, kiedy dochody z waszej własnej działalności będą wystarczające, aby wesprzeć was finansowo. Będziesz wtedy mógł zrezygnować z zatrudnienia i skoncentrować się na swojej firmie, spędzając więcej czasu lub spędzając dużo czasu z rodziną.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne