Strona głównaFinanseMężczyzna, Kobieta i ich finanse

Mężczyzna, Kobieta i ich finanse

O co martwicie się najbardziej, jeśli chodzi o swoje finanse i zadłużenie lub spłaty kart kredytowych? Wygląda na to, że mężczyźni i kobiety mają różne wyobrażenia i myślą inaczej o swoich finansach. Przeprowadzono ankietę, aby przekonać się, czy mężczyźni i kobiety mają odmienne zdanie na temat swoich finansów.

Kobiety mają tendencję do patrzenia na obecny poziom zadłużenia, podczas gdy mężczyźni mają tendencję do patrzenia w przyszłość i częściej planują przyszłość, jeśli chodzi o ich finanse. Kobiety martwią się bardziej o to, jak spłacą wszystkie swoje rachunki kart kredytowych, karty sklepowe i pożyczki wraz z kredytami hipotecznymi, zakupami i kosztami utrzymania, przy czym trzy czwarte kobiet to robi, podczas gdy mniej niż 50% mężczyzn martwi się o tą samą rzecz. Tylko 13% mężczyzn wie, jakie są ich aktualne poziomy zadłużenia.

Podczas gdy mężczyźni są wyluzowani na temat obecnego poziomu zadłużenia, są lepiej przygotowani na przyszłość. Mężczyźni lepiej inwestują swoje pieniądze w połowę wszystkich inwestujących w ISA, podczas gdy tylko 35% kobiet robi to samo. Tylko pięć na dziesięć kobiet ma konto oszczędnościowe z mężczyznami w czołówce, z sześcioma na dziesięć. Trzy czwarte mężczyzn płaci za emeryturę, gdy przechodzą na emeryturę, podczas gdy tylko połowa kobiet przygotowuje się do przejścia na emeryturę.

Jedyne rzeczy, które okazały się bardzo niewielkie, gdy chodziło o nasze finanse, to fakt, że zarówno mężczyźni jak i kobiety mają niewielką wiedzę na temat raportów kredytowych i tego, jak działają, chociaż wydaje nam się, że tak jest. Trzy czwarte mężczyzn i kobiet powiedziało, że to nowe, co wpłynęło na ocenę kredytową i sposób, w jaki firmy podejmują decyzję, ale prawie wszyscy dostali co najmniej jedno pytanie źle na pytanie o raporty kredytowe. Tylko 5% mężczyzn i kobiet zbadało swój raport kredytowy w ciągu ostatniego roku.

1 na 4 pytanych osób nie zdawała sobie sprawy, że opóźnione płatności wpłynęły na Twój wynik; niewiele ponad 40% osób nie wiedziało, że jeśli regularnie prosiłeś o kredyt, może to również wpłynąć na twoją ocenę zdolności kredytowej. Trzy czwarte osób niesłusznie pomyślało, że gdybyś nie opłacił rachunków za usługi domowe, to wpłynęłoby to na decyzję podjętą przez kredytodawców. Co niewiarygodne, 60% mężczyzn i 67% kobiet uważało, że agencje informacji kredytowej podejmują decyzje dotyczące wniosków kredytowych, podczas gdy decyzje podejmują firmy obsługujące karty kredytowe, banki i inni kredytodawcy.

Znajomość wyniku kredytowego i zrozumienie, jak działa punktacja kredytowa, jest jedynym sposobem, aby w pełni wiedzieć, na czym stoisz finansowo i pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji o tym, jak i kiedy starasz się o kredyt.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne