Strona głównaBiznesGadżety w stylu eco

Gadżety w stylu eco

Obecnie rynek reklamowy potrzebuje dużych zmian. Takich, które będą jednocześnie pozytywnie oddziaływać na środowisko naturalne. Dlatego też odchodzi się od gadżetów reklamowych, których funkcja kończy się przy jednym użyciu. Tym samym coraz więcej producentów oraz firm reklamowych skupia się na przygotowaniu oferty pod kątem less waste i przyjaznych dla środowiska. Jakie to są? Sprawdźmy!

Pierwszym, o którym pomyślimy to naturalnie kubki reklamowe. Wytrzymała ceramika pozwala na długoterminowe korzystanie z takiego produktu. Prawdę mówiąc, można przyjąć, że jest wieczne, pod warunkiem, że nie upadnie i się nie uszkodzi. Choć znamy takich, którzy pokuszą się o ich naprawę. Jednak wracając do idei less waste, trzeba zauważyć, że nawet sama produkcja jest przyjazna dla środowiska. Podczas wytwarzania ceramiki – wykorzystuje się praktycznie cały planowany materiał. A jak sprawa wygląda z nadrukami? Są one bardzo trwałe, stąd kubki reklamowe przez bardzo długi czas pozwalają cieszyć się ich wizualną stroną. O praktycznej nie musimy się rozpisywać, prawda?

Kubki reklamowe to bardzo dobry pomysł na gadżet, nie tylko patrząc na ideę less waste. Jest to praktyczny dodatek, który zawsze będzie wykorzystany, stąd wiele firm i agencji sięga po tego typu produkty. Tanie wytworzenie, duża trwałość i możliwość nadrukowania dowolnych obrazów przemawia za tym rozwiązaniem!

A może torby bawełniane lub koszulki?

Kolejną bardzo ciekawą propozycją, która wpisuje się w nurt less waste jest skorzystanie z materiału, jakim jest bawełna. To naturalny surowiec, którego pozyskanie nie wytwarza śladu węglowego, a nawet materiał niewykorzystany w produkcji można w jakiś sposób jednak użyć. Torby reklamowe są następnym gadżetem reklamowym, jaki możemy zarekomendować. Prostota wytworzenia i bardzo dobry wpływ na środowisko. Chociażby z tego względu, że coraz więcej osób zabiera ze sobą torby na zakupy! Zamiast sięgać po foliowe zamienniki, które jakby nie patrzeć, będą jednorazowe, wybieramy te bawełniane. Są trwałe i bardzo wytrzymałe. Poza tym, można ich używać nie tylko na zakupach, ale i na co dzień. Do przenoszenia książek, odzieży, czy zamiast standardowej torebki (która może być wykonana ze sztucznego materiału). Jak widać, jedna, mała i tak prozaiczna torba może mieć zbawienny wpływ na środowisko naturalne.

Takie bawełniane torby są też świetnym miejscem na reklamę. Można w prosty sposób wykonać nadruki, w tym także kreatywne. Są wytrzymałe, o ile użyje się dobrych materiałów i.. nie kosztują tak wiele! Analogiczna sytuacja będzie się tyczyć koszulek reklamowych – o ile będą wykonane z naturalnych materiałów. Jednak tutaj wielka prośba – dobry gatunek, ładny i klasyczny fason, który nie wyjdzie z mody po jednym sezonie. Taka bluzka ma szansę wejść do „kapsułkowej garderoby” czyli zbioru niezbędnych ubrań, by nie dokupować większej ich liczby.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne