Treść CV

Znajomość języków obcych możesz umieścić w rubryce umiejętności, lub jeśli znasz kilka języków obcych, możesz stworzyć osobną rubrykę. Stopień znajomości najlepiej podać zgodnie z klasyfikacją poziomu biegłości językowej (od A1 do C2). Jeśli posiadasz certyfikaty potwierdzające poziom znajomości języka, napisz o tym.

Inne umiejętności i kwalifikacje, jakie powinieneś ująć w tej rubryce, to: prawo jazdy, umiejętność obsługi programów komputerowych (w przypadku sprzedawcy mile widziana będzie znajomość programów sprzedażowych czy arkusza kalkulacyjnego Excel) i inne umiejętności, które są związane z aplikowanym stanowiskiem.

Kursy i szkolenia

Warto pochwalić się odbytymi kursami i szkolenia, zwłaszcza, jeśli mają związek z pracą, o którą się staramy. Podaj temat, czas trwania szkolenia i kto prowadził dany kurs.

Zainteresowania

Tutaj również najlepiej umieścić informacje, które wiążą się z aplikowanym stanowiskiem. Jeśli starasz się o pracę przy sprzedaży samochodów, powinna interesować Cię motoryzacja, jeśli natomiast chcesz pracować jako sprzedawca w markecie budowlanym, dobrze, jeśli interesujesz się budownictwem lub architekturą wnętrz. Jeśli nie posiadasz zainteresowań związanych z pracą, nie szkodzi, napisz o tych, które masz. Być może pracodawca tak jak ty jeździ na nartach, lub uwielbia filmy dokumentalne. Unikaj ogólników – nie pisz, że lubisz sport, tylko np. kolarstwo. Jeśli interesujesz się muzyką, napisz jaką.

Podsumowanie

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie w życiorysie podsumowania, czyli CV „w pigułce”. Podaj tu swoje cele zawodowe i esencję dotychczasowych osiągnięć.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

W stopce koniecznie umieść zgodę na przetwarzanie danych osobowych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (Ustawa z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, tekst jednolity z dnia 26 czerwca 2014 r. Dz. U. z 2014r. poz. 1182 ze zmianami)”.

Porady końcowe

W CV pisz tylko prawdę. Rekruter może szybko zweryfikować twoje umiejętności i wykryć fałsz. Umieszczaj w życiorysie tylko ważne i konkretne informacje i postaraj się dopasować je do charakteru stanowiska, na które aplikujesz. Wyszukaj cv szablon na Cvmaker. Powodzenia!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne