Strona głównaUncategorizedCzym wyróżnia się nowoczesny salon fryzjerski premium na tle konkurencji?

Czym wyróżnia się nowoczesny salon fryzjerski premium na tle konkurencji?

Ceny usług fryzjerskich w ostatnich latach mocno się zróżnicowały. Wciąż można spotkać salony, w których ceny usług są na dosyć niskim poziomie. Przy czym niektórzy fryzjerzy w szczególności w większych polskich miastach coraz bardziej zbliżają się do stawek europejskich. Na czym polega różnica pomiędzy jednymi i drugimi? Na pewno kluczowe znacznie ma lokalizacja, bo w mniejszych miejscowościach wciąż przebicie się z salonem fryzjerskim premium jest znacznie trudniejsze. Jednak poza lokalizacją wpływ na różnice pomiędzy przeciętnym salonem a salonem premium ma szereg różnych czynników i niektóre z nich wymieniono w niniejszym artykule.

Wysoka jakość usług oraz miła atmosfera w salonie od podstawa

Fachowość i jakość obsługi klienta to bez wątpienia podstawa. Jeśli jakość usług będzie na podobnym poziomie jaki jest znany z dużo tańszych salonów konkurencyjnych to ciężko będzie zatrzymać stałych klientów. Jakość wykonanej pracy nie musi wyróżniać się w sposób wybitny, ale na pewno ewentualne wpadki będą przez klienta punktowane dużo bardziej niż ma to miejsce w przypadku tanich salonów. Trzeba mieć to na uwadze i być przygotowanym na obsługę klienta premium.

Technologia, która pomaga osiągnąć przewagę konkurencyjną

Po drugie naszym zdaniem nie bez znaczenie pozostaje wykorzystanie nowoczesnych technologii. Współczesny klient chce mieć możliwość zarezerwowania wizyty online na stronie internetowej lub możliwość zarezerwowania wizyty z poziomu aplikacji mobilnej. Praktyka pokazuje, że klienci lubią otrzymywać powiadomienia SMS o zbliżającej się wizycie. Jest to coś co nie ma wiele wspólnego z przesyłaniem reklamowego spamu. Powiadomienia sms sprawiają, że klient jest w kontakcie ze swoim fryzjerem. Jeszcze parę lat temu tego rodzaju rozwiązania mogły się wydawać czymś zdecydowanie z półki premium natomiast obecnie coraz więcej klientów (nawet tych mniej wymagających) jest wprost przyzwyczajona do tego typu rozwiązań.

Po trzecie, wystrój i wyposażenie salonu ma znaczenie

Jeśli mówimy o salonach premium to nie trzeba nikogo przekonywać, że standardy związane z wystrojem stale rosną. Współcześnie barber shopy już na pierwszy rzut oka przypominają ekskluzywne lokale. Na pewno nie można zapomnieć o odpowiedniej aranżacji, bo czasami nawet najlepsza jakość wykonywanych usług nie pomoże, gdy aranżacja będzie na kulejącym poziomie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne