Strona głównaBiznesCAD, czyli projektowanie produktu w systemie ERP

CAD, czyli projektowanie produktu w systemie ERP

CAD jest programem, pozwalającym na kompleksowe wykonanie projektu technicznego produktu. Umożliwia on stworzenie przestrzennej wizualizacji modelu, jego zmiennych dynamicznych oraz parametrów technologicznych, takich jak między innymi zastosowane materiały. CAD często bywa używany w zintegrowanym działaniu z systemem ERP, mając istotny wpływ na wydajność produkcji i elastyczne dostosowywanie asortymentu do aktualnych potrzeb rynkowych.

Zastosowanie CAD w ERP

Integracja CAD z systemem ERP umożliwia przenoszenie projektów, wielowymiarowych modeli, technicznych rysunków i wytycznych materiałowych na poszczególne etapy produkcji. Wgląd do danych obejmujących terminy produkcji czy ceny towarów, pozwala zoptymalizować pracę projektantów i wyeliminować ewentualne błędy poprzez uwzględnienie wszystkich istotnych wskazówek i parametrów. Ułatwia wyszukiwanie i klonowanie już stworzonych projektów, bez konieczności opracowywania od podstaw zbliżonych do siebie produktów. Centralna baza danych pozwala na dostęp uprawnionych pracowników – grafików, inżynierów, osób obsługujących sektor sprzedaży i zakupów oraz montażu, a trójwymiarowe modele są przystępne i łatwe do przejrzenia przez pracowników poszczególnych etapów produkcji. Zintegrowana baza zapewnia także płynny przepływ informacji pomiędzy wszystkimi działami, gwarantując wydajność całego procesu wytwórczego.

Połączenie systemów CAD i ERP oprócz sprawnego i efektywnego obiegu informacji, przyczynia się do łatwej dostępności i przejrzystości procesów, likwidacji ewentualnych pomyłek podczas ręcznego wprowadzania danych, wyeliminowaniu problemu duplikacji zapytań oraz zminimalizowaniu zbędnych kosztów dzięki wykluczeniu systemu zarządzania danymi produktu PDM i potrzeby sporządzania interfejsu. Spójne działanie wszystkich tych elementów ma istotny wpływ na sprawny, wydajny proces produkcji. Zintegrowane oprogramowanie CAD z systemem ERP jest dostępne w formie systemu CA-Link, łączącego właściwości programu graficznego CAD z wytycznymi produkcji, zawartymi w proAPLHA ERP.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne