Strona głównaFinanseZ jakich elementów składa się kredyt lub pożyczka gotówkowa

Z jakich elementów składa się kredyt lub pożyczka gotówkowa

Od czasu do czasu niemal każdemu z nas zdarza się potrzeba pożyczenia pieniędzy. Zwracanie się z taką prośbą do znajomych lub rodziny to sytuacja, której raczej wolelibyśmy uniknąć, dlatego warto zainteresować się zagadnieniem pożyczek gotówkowych. W niniejszym artykule opisujemy z jakich elementów składa się kredyt lub pożyczka.

Na jakie elementy należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na koszty, które wiążą się z określoną pożyczką. Jest to prowizja, ubezpieczenie oraz oczywiście oprocentowanie. Często poza oprocentowaniem możemy spotkać się z innymi dodatkowymi opłatami, dlatego wybierając ofertę pożyczkową warto porównywać RRSO, które jest miarodajnym wskaźnikiem. I co najważniejsze – RRSO jest powinno być podawane przy każdej ofercie pożyczkowej. 

Prowizja

Prowizja to jednorazowa opłata, która jest ponoszona jeszcze przed uruchomieniem środków. Dosyć łatwo znaleźć oferty pożyczki bez prowizji. Doświadczone doradztwo kredytowe nie powinno mieć problemu z zaproponowaniem oferty pożyczkowej bez wspomnianej prowizji. 

Oprocentowanie

Oprocentowanie z reguły stanowi główny koszt pożyczonych pieniędzy. Jest to wartość na podstawie, której pożyczkodawca ustala wysokość odsetek. 

Ubezpieczenie kredytu

Zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia bywa obligatoryjne, ale może także być opcjonalne. Najczęściej ubezpieczenie obejmuje ryzyko na wypadek utraty pracy, zdrowia lub pracy. 

Dodanie wszystkich kosztów pozwala obliczyć łączny koszt udzielenia pożyczki, który wpływa na ostateczne RRSO czyli roczną rzeczywistą stopę oprocentowania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne