Strona głównaUncategorizedObroża i smycz dla pupila – jaka powinna być długość smyczy?

Obroża i smycz dla pupila – jaka powinna być długość smyczy?

Dobrze dobrana obroża i smycz dla psa nie tylko zapewnią mu bezpieczeństwo, ale także komfort i wygodę. W artykule głównie skupiamy się na tym jaka powinna być długość smyczy. Poza tym, krótko poruszamy temat dotyczący wyboru obroży.

Kluczowe jest wybranie odpowiedniego rozmiaru obroży

Wybierając obroże dla psa należy przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar i szerokość, tak aby pasowały do gabarytów psa. Obroża powinna dobrze leżeć tak żeby nie powodowała dyskomfortu dla psa z drugiej strony nie może być zbyt luźna tak żeby nie było ryzyka odpięcia czy zsunięcia z szyi pupila.

Design obroży i smyczy może być dostosowany do koloru sierści psa lub gustu jego właściciela. Co ciekawe, w niektórych sklepach istnieje możliwość zakupu obroży z imieniem psa.

Do wyboru są między innymi obroże skórzane dla psa, obroże odblaskowe oraz obroże z taśmy. Obroże skórzane to najczęściej wybierany typ obroży, który sprawdza się w większości przypadków. Obroże odblaskowe z uwagi na bezpieczeństwo są dobrym wyborem na wieczorne spacery. Natomiast obroże z taśmy dla psa to rozwiązanie wyjątkowo wytrzymałe, dlatego są polecane dla większych pupili.

Jaka powinna być długość smyczy?

Łatwo można znaleźć zarówno krótkie smycze, które mają metr lub półtora metra długości jak i smycze długie – które mogą mieć nawet ponad 5 metrów długości. Które rozwiązanie jest odpowiednie?

Smycze o długości 1 metra lub 1,5 metra są niestety bardzo popularne, mimo że nie są właściwym wyborem dla psa. Co prawda smycze o takiej długości dają właścicielowi duża kontrolę na psem, ale nie dają pupilowi odpowiedniej przestrzeni do swobodnego poruszania się. Takie smycze powinny być wybierane tylko wtedy, gdy poruszamy się z psem po mieście w dużym ruchu i chcemy zachować możliwie największą kontrolę.

Do codziennych spacerów dużo bardziej naturalnym wyborem wydaje się smycz, której długość mieści się w przedziale od 2 do 3 metrów, taka smycz daje psu względną swobodę a właściciel w razie potrzeby (np. spotkanie z innym psem idącym po tym samym chodniku) może odpowiednio zareagować.

Alternatywą są dłuższe smycze – niektóre z nich mają długość przekraczającą nawet 5 metrów. W tym wypadku pies na pewno ma dużą swobodę, ale właściciel ma bardziej ograniczoną kontrolę, dlatego smycz tego typu w praktyce przydaje się tylko do celów szkoleniowych lub do spacerów poza miastem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne