Jeśli myślałeś o założeniu własnego biznesu, być może przyszła Ci na myśl idea sprowadzenia towaru i sprzedaży w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Warto się do tego dobrze przygotować pod względem logistycznym. W poniższym tekście przeczytasz krok po kroku, jak wygląda zamawianie towaru z Chin i jakie formalności należy załatwić, aby móc otrzymać i sprzedawać sprowadzony towar na rynku polskim. Jednocześnie podkreślamy, że bardzo istotne jest zadbanie o wybór odpowiedniej przestrzeni magazynowej

Co chcesz sprzedawać?

Warto zastanowić się, co chcesz sprzedawać. Źródłem inspiracji mogą być znane chińskie platformy sprzedażowe, dzięki którym zapoznasz się z ofertą i nawiążesz kontakt z producentami. Nie musisz znać chińskiego. Korespondencja mailowa przebiega zazwyczaj w języku angielskim. Aby ułatwić Ci komunikację, Twoi kontrahenci przyjmują pseudonimy – najczęściej w postaci angielskich imion. To również ułatwia komunikację.

Import, czyli jak przetransportować towar z Chin do Polski?

Poszukaj, najlepiej w mieście portowym w Polsce, firmy zajmującej się spedycją morską. Spedytorzy kontaktują się z chińskimi agentami, ustalają korzystna cenę za fracht morski, pomogą również określić wielkość kontenera, w którym towar będzie transportowany. Chińscy agencji skontaktują się producentami Twojego towaru i ustalą datę dostępności towaru i inne ważne szczegóły. Transport kontenera drogą morską z Chin do Polski zajmuje około 30 – 40 dni. Wyładunek może nastąpić w portach w Gdyni lub Gdańsku.

Wybór powierzchni magazynowej

Po wyładunku kontenera należy dopełnić formalności celnych. Firma spedycyjna, o ile zatrudnia bądź współpracuje z agentami celnymi, z pewnością pomoże Ci w dokonaniu odprawy. Sprawdzi również poprawność dokumentów, jakie otrzymasz od producenta. W przypadku wytypowania kontenera do rewizji, przedstawiciel firmy spedycyjnej będzie asystował celnikom. Gdy kontener zostanie odprawiony, nie pozostaje nic innego, jak zorganizować transport kontenera do magazynu logistycznego, z którego będziesz mógł wysyłać towar do odbiorców. O adres takiego miejsca również możesz spytać współpracującą z Tobą firmę spedycyjną lub możesz sam poszukać w Internecie. Dobrze dobrany magazyn logistyczny to podstawa to tego by później sprawnie zarządzać zamówieniami i dostawami. Warto wiedzieć, że magazyny dziel i się na klasy, najwyższe mają klasę A. Co ciekawe, w Polsce nie brakuje nowoczesnych magazynów ocenianych na klasę A. Nowoczesne powierzchnie magazynowe można znaleźć w różnych częściach kraju.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.