Strona głównaUncategorizedNa czym polega cięcie blach laserem?

Na czym polega cięcie blach laserem?

Cięcie blach za pomocą wiązki laserowej jest metodą, która pozwala z wysoką precyzją wyciąć niemal dowolny kształt w metalowej powierzchni. 

Jak przebiega cięcia blach laserem?

Cięcie laserem jest to obróbka materiału wykonywana przy wykorzystaniu wiązki laserowej. Energia jaką generuje wiązka laserowa jest skupiona na niewielkiej powierzchni i powoduje stopienie oraz spalenie materiału, na który jest skierowana. Promień lasera wykonuje nacięcie w niebywałą precyzją, dlatego cięcie blach laserem słynie z dużej dokładności. Szacuje się, że możliwe jest uzyskanie precyzji na poziomie 0,1mm. Głowica, z której wychodzi wiązka światła laserowego jest sterowana przez operatora maszyny lub może być zaprogramowana tak aby została skierowana w konkretnym punkcie.

Cięcie laserowe można wykonać w stosunku do różnych metali. Między innymi jest stosowane w przypadku cięcia aluminium, miedzi, miedzi, stali czarnej lub stali nieżelaznej.

Jakie są zalety cięcia blachy metodą laserową?

Zaletą jaka najbardziej się wyróżnia jest wspomniana duża precyzja cięcia. Szczelina jaka powstaje dzięki wycinaniu laserowemu jest niewiele większa od samej wiązki. W efekcie operator maszyny może wycinać bardzo drobne elementy o zróżnicowanych kształtach. Co ważne wykonane cięcie charakteryzuje się gładkimi krawędziami, co sprawia, że nie trzeba ciętego materiału poddawać dodatkowej obróbce.

Duża precyzja cięcia sprawia, że możliwe jest zminimalizowanie odpadów i tym samym zmaksymalizowanie wykorzystania ciętego materiału.

Kolejna zaleta jest taka, że urządzenie laserowe jest trwałe i rzadko wymaga wymiany części eksploatacyjnych lub napraw. Jest to istotna zaleta w stosunku do maszyn tnących metal w sposób tradycyjny, gdyż tam często spotykaną sytuacją jest stępianie się głowicy.

Do zalet należy doliczyć fakt, że wiele firm oferuje cięcie za pomocą wiązki laserowej. W związku z czym dostępność takich usług jest całkiem spora. Przykładem firmy oferującej tego typu usługi jest: cięcie laserem Olsztyn.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne