Strona głównaUncategorizedKredyt we frankach - jak przewalutować swoje zobowiązanie lub skorzystać z ugody...

Kredyt we frankach – jak przewalutować swoje zobowiązanie lub skorzystać z ugody frankowej?

Kredyty we frankach szwajcarskich były bardzo popularne w Polsce kilka lat temu. Niestety, po niekorzystnych zmianach na rynku walutowym, spłacanie takiego kredytu stało się dużym wyzwaniem dla wielu Polaków. Na szczęście istnieją rozwiązania, takie jak odfrankowienie kredytu i ugoda frankowa, które pomogą w zmniejszeniu wysokości rat. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tych rozwiązań.

Odfrankowanie kredytu

Odfrankowanie kredytu to proces, w wyniku którego kredyt we frankach zostaje przeliczony na złotówki. Oznacza to, że wysokość raty kredytowej nie jest już uzależniona od kursu obcej waluty. Co istotne, w przypadku odfrankowienia można zażądać zwrotu dotychczas nadpłaconych rat (do 10 lat wstecz). W praktyce jest to rozwiązanie, które z reguły powoduje zmniejszenie wysokości pozostałego zobowiązania, dlatego jest korzystne z punktu widzenia kredytobiorcy (oczywiście dokładne wyliczenia zależą od indywidualnej sytuacji konkretnego kredytobiorcy). Trzeba jednak odnotować, że proces ten wiąże się z dochodzeniem na drodze sądowej, dlatego warto skonsultować się z ekspertem lub prawnikiem, którzy pomogą w przygotowaniu wniosku i uzyskaniu zgody na zmianę waluty w jakiej prowadzony jest kredyt

Ugoda frankowa

Ugoda frankowa to rozwiązanie skierowane do osób, które mają problemy ze spłatą kredytu we frankach. W ramach ugody bank zobowiązuje się do przeliczenia kredytu na złotówki i zaproponowania nowych warunków spłaty. Jest to sytuacja, w której obie strony zobowiązują się do wzajemnych ustępstw w zakresie wcześniej zawartej umowy kredytowej. Jest to godne rozważenia rozwiązanie w szczególności dla tych, osób, które nie chcą wchodzić na drogę sądową.

Kilka słów podsumowania

Podsumowując, kredyt we frankach to zobowiązanie, które może przysporzyć wiele trudności w spłacie. Dzięki odfrankowaniu kredytu oraz ugodzie frankowej istnieją sposoby na zmniejszenie wysokości rat i poprawę sytuacji finansowej. Jeśli chcesz skorzystać z odfrankowienia kredytu lub ugody frankowej, warto skontaktować się z bankiem oraz doradcą finansowym.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne