Strona głównaUncategorizedJak wybrać odpowiedniego adwokata do przeprowadzenia rozwodu?

Jak wybrać odpowiedniego adwokata do przeprowadzenia rozwodu?

Rozwód to jedno z najbardziej traumatycznych wydarzeń w życiu człowieka, które plasuje się tuż obok śmierci ukochanej osoby. Rozwód jest także jednym z kilku przypadków, i być może jedynym razem, gdy osoba musi mieć do czynienia z systemem sądowym.

Zakończenie rozpadającego się małżeństwa jest utrudnione ze względu na złożoność procesu rozwodowego i stres emocjonalny związany z kwestiami opieki nad dzieckiem oraz alimentów i podziału majątku. Zrozumienie procesu prawnego jest równie zaskakujące, jak próba zrozumienia skomplikowanych procedur medycznych, a tak samo, jak musisz zaufać swojemu lekarzowi, musisz czuć się pewnie z adwokatem podczas rozwodu. Twój adwokat rozwodowy musi być kombinacją terapeuty, powiernika i znawcy prawa, musisz więc znaleźć osobę, której możesz powierzyć swoją przyszłość. Jeśli masz przyjaciół, którzy przeszli rozwód, zapytaj, co im się podobało, a co nie. Czy sprawa twojego przyjaciela była tak złożona czy mniej złożona niż twoja?

Czy adwokat był równie kompetentny w sprawach emocjonalnych, takich jak opieka i sprawy biznesowe, takie jak podział majątku? Zapytaj także o prawnika, który reprezentował twojego przyjaciela.

Umów się na spotkanie z kilkoma adwokatami na konsultacje i powiadom adwokata, że jesteś w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Większość prawników nie spotka się z tobą bezpłatnie, ponieważ mają tylko czas i porady za pieniądze, ale niektórzy oferują zniżki na pierwszą konsultację. Kiedy spotykasz się z adwokatem, przynieś listę pytań dotyczących twoich obaw związanych z wyborem adwokata, a także osobistych problemów w sprawie rozwodowej. Zapytaj, jak firma prawnicza wystawia rachunki swoim klientom i sprawdź stawki rozliczeniowe dla każdej osoby, która będzie pracować nad Twoją sprawą. Większość adwokatów prowadzących rozwody Warszawa pobiera opłaty za cały czas poświęcony na pracę w Twojej sprawie. Adwokat nie będzie znał wszystkich problemów podczas pierwszej konsultacji, więc trudno będzie podać dokładne oszacowanie całkowitych kosztów rozwodu, ponieważ istnieje tak wiele zmiennych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne