Strona głównaUncategorized10 wskazówek jak przygotować się do przeprowadzki

10 wskazówek jak przygotować się do przeprowadzki

Jak przygotować się do przeprowadzki? Od czego rozpocząć ten z pozoru skomplikowany proces? W niniejszym artykule opisujemy w dziesięciu punktach 10 praktycznych wskazówek, które z pewnością pomogą Tobie i Twoim bliskim podczas zmieniania lokum.

Po pierwsze, poza kartonami, folią i torbami przygotuj nożyczki, flamastry i taśmę klejącą. Ten zestaw posłuży do oznaczenia kartonów tak abyś później wiedział gdzie zostały pochowane konkretne przedmioty. Taka strategia znacznie pomoże Ci w rozładowywaniu pakunków.

Po drugie, przygotuj odpowiedni pojemnik na żywność Pamiętaj że jedzenie trzeba szybko przełożyć do lodówki i raczej nie powinno być przewożone ze starymi meblami w naczepie tira. To jedno z tych zadań w których nie wyręczy Cię ekipa przeprowadzkowa dlatego warto o tym pomyśleć wcześniej. Zacznij opróżnianie lodówki już kilka dni przed dniem wyprowadzki.

Po trzecie, pomocne może być sporządzenie planu przeprowadzki. Jeśli spiszesz wszystkie kroki i rzeczy o których musisz pamiętać to znacznie łatwiej będzie przebrnąć przez ten proces.

Po czwarte, zarezerwuj odpowiednią ilość czasu na ten cel. Często niezbędne może być wzięcie urlopu w pracy. Jeśli nie możesz wziąć urlopu to spróbuj zorganizować przeprowadzkę w weekend. Pamiętaj że przeprowadzka to jedno z tych zadań, których niemal nie da się zrealizować w jeden dzień. Z drugiej strony nie przeciągaj tego procesu zbyt długo. Życie na walizkach przez dwa tygodnie tylko utrudnia całe zadanie.

Po piąte, nie czekaj z pakowaniem do dnia w którym pod Twoim domem pojawi się ekipa przeprowadzkowa. Lepiej pakować się dużo wcześniej – systematycznie i małymi krokami. Dzięki temu lepiej przemyślisz co i gdzie spakować.

Po szóste, pamiętaj że zmiana adresu zamieszkania wymaga zmiany adresu korespondencyjnego oraz (z reguły) adresu zameldowania. Oznacza to obowiązki w postaci powiadomienia o tym fakcie licznych instytucji i usługodawców z którymi masz umowy.

Po siódme, Dokonaj przeglądu wszystkich rzeczy. Przeprowadzka to doskonały czas żeby po prostu posprzątać i pozbyć się niepotrzebnych rupieci. Z pewnością natrafisz na mnóstwo rzeczy, których po prostu nie potrzebujesz. Możesz je sprzedać na portalu aukcyjnym, oddać rodzinie lub znajomym lub w ostateczności po prostu wyrzucić.

Po ósme, pomyśl o zorganizowaniu opieki dla Twoich dzieci oraz zwierząt. Wiele rodzin, które przeszły przez proces przeprowadzki doceniłoby tą radę gdyby przeczytali ten tekst wcześniej.

Po dziewiąte, pamiętaj aby zwrócić szczególną ostrożność przy przewożeniu dokumentów. Najlepiej trzymać je w jednym bezpiecznym miejscu zamiast w kilku osobnych kartonach.

Po dziesiąte, spokojnie nadzoruj prace ekipy przeprowadzkowej. Jeśli jest to kompetenta ekipa (np. http://przeprowadzimy-cie.pl/) z pewnością Twoja przeprowadzka zostanie zrealizowana szybko, łatwo i przyjemnie! ?

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne