Strona głównaUncategorizedWódka weselna jako podstawowy trunek podawany podczas imprezy

Wódka weselna jako podstawowy trunek podawany podczas imprezy

Wesele bez alkoholu kojarzy się dość smutno i niekompletnie. Ma on tutaj za zadanie nie tylko rozluźnić uczestników i wprawić ich w wyśmienity nastrój, ale stanowi również pewnego rodzaju otoczkę w trakcie podejmowanych zabaw i konkurencji, a także podstawę wszelkich toastów. Głównym trunkiem jest oczywiście wódka, która powinna być podana hojnie, zazwyczaj w większej ilości niż ta przewidywana do spożycia. Nadmiar alkoholu podczas tego typu imprezy jest zdecydowanie lepszy, niż jego ewentualny brak. Stanowi część integralną imprezy, doskonale spełnia się w roli podarunku dla gości oraz nagród podczas zazwyczaj licznych konkursów. Ważne by wódka była dobrej jakości i prezentowała się na stołach elegancko. Na rynku istnieje szeroki wybór alkoholi weselnych w stosownych oprawach różnego stylu. Butelki przyjmują różne kształty, ozdabiane są wzorami, jak również dopasowanymi do okoliczności cytatami i sentencjami. Zwykle, specjalnie do tego celu wyznaczone osoby z grona najbliższych, podczas trwania całej imprezy dbają oto, by na stole uzupełniano alkohol na bieżąco. Wódka powinna być schłodzona, można ustawić klika butelek w specjalnym pojemniku z lodem tak, by jakiś zapas był obecny “pod ręką”, bez konieczności stałego donoszenia. Kieliszki stawia się z prawej strony, oczywiście omijając miejsca przeznaczone dla dzieci i osób niepełnoletnich. Ich pojemność to zazwyczaj 25 mililitrów, a ilość butelek przypadających na parę szacuje się w skali 1/1 lub 1/2.

W Polsce dużą popularnością cieszą się Toruńskie Wódki Gatunkowe w pięknych wydaniach. Oprawy butelek można dobierać stosownie do stylu w jakim zrobione jest wesele. Występują wersje dedykowane parze młodej, osobno pani i panu. Różnią się one kolorystyką i napisem. Dostępne są także wersje o przyjemnych kształtach, ozdobione roślinnymi motywami, a także oprawione tekstami tematycznych przyśpiewek. Nie brakuje też klasycznych, prostych wersji, pasujących do każdego rodzaju wesela.

 Wódka weselna polewana jest podczas trwania całej biesiady, towarzyszy wszystkim toastom wznoszonym zarówno przez wodzireja, jak i członków imprezy. Obdarowywani są nią goście weselni podczas prowadzonych zabaw, a także niejednokrotnie na sam koniec. Również przygodni, nieplanowani uczestnicy, którzy mogą się zdarzyć po drodze, otrzymują w ramach upominku symboliczną butelkę alkoholu. Dawniej modne były bramy tworzone przez dalszych znajomych, czy sąsiadów, którzy po złożeniu parze młodej życzeń obdarowywani byli właśnie wódką. Przygotowując wesele, warto odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o organizację dobrej jakości alkoholu, w wystarczającej ilości.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne