Tropical Bromelia

Kwiat należy do rodziny bromeliad, która ma ponad 2,5 tysiąca gatunków. Istnieją bromeliady ziemskie i epifity. W domu hodowano najczęściej ich gatunki lądowe. Wszystkie bromeliady mają gęste mięsiste liście formy lancetu. Są zbierane w zgrabnym miejscu, z którego rośnie kwiat.

Jej kwiatostany mają jasne nasycone kolory – czerwony, fioletowy, żółty, pomarańczowy, różowy. Dzięki wysiłkom hodowców poszerzono gamę kolorów, a teraz można znaleźć nawet dwukolorowe bromelium. Kształt kwiatostanu może się również różnić w zależności od gatunku – głowy lub wiechy. Kwiat bromelia ma wiele gatunków i odmian, które łączy wspólna nazwa „mieszanka bromeliad”.

Miejsce na bromeliad należy wybrać biorąc pod uwagę jego światło i wilgotność. Ta ostatnia postać ma ogromne znaczenie. Pomieszczenie powinno mieć wysoką wilgotność. Cóż, jeśli będzie akwarium.

Miejsce dla bromeliad powinno być dobrze oświetlone, ale bez bezpośredniego światła słonecznego, które może spalić liście rośliny. Najlepszym rozwiązaniem byłby pokój skierowany na wschód. W zimie bromeliad wymaga dodatkowego oświetlenia fitolampem, a światło powinno być skierowane nie na kwiat, ale na sufit. Bromelia nie toleruje przeciągów, co oznacza, że ​​nie należy jej umieszczać w pomieszczeniu, w którym wentylator lub klimatyzator ciągle działa.

Bromeliad uwielbia wodę, więc trzeba ją często podlewać. Latem ciepłe dni należy robić codziennie. Aby nie przepełnić kwiatu i uniknąć nadmiernego zakwaszenia gleby, górną warstwę gleby można nieco wysuszyć, ale na patelni zawsze powinna znajdować się woda. Aby nie parował zbyt szybko, można wlać do niego piasek lub kamyki i utrzymywać je zawsze mokre. W zimie częstotliwość podlewania – 1 raz w tygodniu.

Cechą bromeliad jest konieczność nawadniania nie tylko gleby. Większość składników odżywczych jest wchłaniana przez wylot ulotki. Ale nie wlewaj do niego wody. Rozpylając odlew, strumień można po prostu przesłać do wylotu, a wtedy nie będzie nadmiaru wody. Nie zapomnij wyczyścić go co najmniej raz w miesiącu. Jednak ta metoda nawadniania jest przeciwwskazana, jeśli temperatura w pomieszczeniu jest niższa niż 18 stopni. Gniazdo może się zgnić. 

Wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić co najmniej 70%. Jest to konieczne dla pomyślnego wzrostu bromeliad. Zwilżyć powietrze przez rozpylanie, umieszczając pojemnik z wodą obok garnka. Niezwykle pomaga w tym przypadku akwarium, znajdujące się w pobliżu kwiatu. Innym sposobem na uzyskanie wysokiej wilgotności jest miska żwirowa, w której znajduje się doniczka. Czytaj więcej o kwiatach Bromelia i zamów sobie bukiet kwiatów na stronie internetowej floraqueen.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne