Strona głównaUncategorizedSposoby na zarabianie bez wychodzenia z domu

Sposoby na zarabianie bez wychodzenia z domu

Istnieje niewiarygodnie dużo sposobów na zarabianie pieniędzy bez wychodzenia z domu. W czasach szarżującej technologii nie trzeba wiele, aby zacząć zarabiać za pośrednictwem Internetu. Jakie są jednak konkretne i dostępne dla niemal wszystkich sposoby na dorobienie w domu? Prezentujemy kilka z nich.

 1. Ankiety online. Coraz popularniejszym sposobem zarabiania pieniędzy przez studentów jest wypełnianie ankiet online w wolnym czasie. Firmy badawcze zawsze rekrutują nowych użytkowników na całym świecie, którzy mogliby odpowiadać na ankiety i testować nowe produkty. W kilka minut, które przeznaczysz na wypełnienie formularza możesz od kilku do kilkunastu złotych. Wypełnianie ankiet nie jest więc zajęciem na pełen etat, ale może być dobrym sposobem na dorobienie sobie niewielkich kwot.
 2. Giełda. Chociaż niekoniecznie jest to łatwy sposób na zarabianie pieniędzy, inwestowanie na giełdach może być dochodowe, jeśli nauczysz się robić to właściwie i bezpiecznie. Z tego samego powodu możesz ponieść znaczne straty, jeśli nie potraktujesz tego zajęcia z należytą uwagą. Handlować na różnych giełdach – papierów wartościowych, kryptowalut, forexie – możesz w domu, za pomocą internetowych platform handlowych. Dobrzy traderzy potrafią zarobić wielokrotność kapitału, którym obracają, jednak każda transakcja obarczona jest ryzykiem. Ciekawą opcją jest też handel kryptowalutą, którą można pozyskać m.in. dzięki Platforma (https://cryptoeddu.com/?lang=pl) ta umożliwia dokupienie pakietów startowych od sprawdzonych pośredników w postaci „Pakietu Startowego Ripple” lub „Pakietu Ripple Plus”. Poprzez daną platformę klient może również odebrać kryptowalutę u pośrednika. Oznacza to, iż jeśli klient zakupił pakiet startowy od platformy współpracującej z Cryptoeddu, ma możliwość przeniesienia gratisowej kryptowaluty na własny e-portfel.
 3. Marketing afiliacyjny. Jeśli spędzasz dużo czasu w mediach społecznościowych, czy posiadasz blog lub stronę internetową, możesz natychmiast zacząć zarabiać, promując wszelkiego rodzaju firmy, produkty, usługi i oferty online. Robi się to poprzez wyszukiwanie partnerów na stronach dedykowanych marketingowi afiliacyjnemu. Wystarczy, że pobierzesz link partnerski i udostępnisz go. Jeśli ktoś dokona zakupu za pomocą linku, otrzymasz niezłą prowizję.
 4. Multi-level marketing. Jest to podobny do marketingu afiliacyjnego model biznesowy, który pozwala generować stały dochód na dwa sposoby: przez prowizję ze sprzedaży produktów i rekrutację innych członków, którzy kontynuują sprzedaż. Ta ostatnia pozwala zarabiać na sprzedaży dokonanej przez tych, których zwerbowałeś. Co ważne, multi-level marketing nie jest piramidą finansową (piramidy finansowe są nielegalną działalnością mającą na celu gromadzenie pieniędzy) ponieważ istnieje cel końcowy, polegający na tym, że klient kupuje produkt lub usługę o znanej wartości. Multi-level marketing nie jest co prawda sposobem na ekspresowe wzbogacenie się i wymaga solidnej pracy, najlepsi jednak potrafią czerpać z niego wymierne zyski.
 5. Wynajem pokoju na krótkie terminy. Masz dodatkowy pokój w domu? Wynajmij go za pomocą jednego z wielu portali internetowych. Jeśli jednak interesuje cię duża kwota gotówki, najlepiej jest wynająć dom lub mieszkanie. Wymaga to jednak dużych nakładów finansowych i z tego powodu niewielu będzie na to stać.
 6. Opieka nad dziećmi. Jeśli lubisz dzieci, możesz zarejestrować się jako opiekunka, aby móc spędzić kilka godzin w tygodniu na opiece nad dziećmi. To, ile można zarobić za opiekę nad dziećmi różni się w zależności od lat doświadczenia, liczby dzieci i godzin pracy tygodniowo.
 7. Zdalny telemarketer. Aby zakwalifikować się do tej pracy, najlepiej być dobrym w komunikacji z ludźmi, dobrze zorganizowanym i mieć doświadczenie w obsłudze klienta. Niektóre firmy zlecają kampanie związane z telefonowaniem do osób trzecich, co jest zajęciem, które możesz wykonywać z domu. Opcja zdalnego telemarketera jest jednak w Polsce jednak niezbyt popularna. Na pewno zaletą jest, że zdalni telemarketerzy zazwyczaj mają płacone za godzinę i dodatkowo dostają prowizje na podstawie wyników.
 8. Copywriter, pisarz lub redaktor. Wszystkie te zawody powiązane są pisaniem, wszystkie też można wykonywać z domu. Zarobki dobrego copywritera mogą wynosić więcej niż przeciętna krajowa, jednak redaktor zarobi mniej, a zarobki pisarza są całkiem uzależnione od wyników sprzedaży jego książek – w Polsce jest niewielu zawodowych pisarzy, którzy utrzymują się jedynie z pisania prozy. Trochę lepiej wygląda sytuacja na rynku poradników czy szkoleń – ich autorzy mogą liczyć na porządne pieniądze.
 9. Wirtualny asystent. Wielu właścicieli małych firm oraz specjalistów średniego i wyższego szczebla potrzebuje osobistych asystentów, ale może nie być w stanie zapewnić sobie stałej pozycji na liście płac. Rozwiązanie: zatrudnij ludzi zdalnie, aby wykonali swoją pracę administracyjną. Wirtualni asystenci obsługują wszelkiego rodzaju projekty administracyjne, w tym organizację podróży, planowanie wydarzeń, korespondencję i inne usługi wsparcia, które można wykonywać zdalnie za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonu.
 10. Nauczyciel/korepetytor. Jeszcze innym sposobem na zarabianie pieniędzy z domu jest sprzedaż umiejętności lub wiedzy poprzez prowadzenie zajęć online. Na przykład, jeśli jesteś trenerem personalnym, możesz rozpocząć lekcje treningu zdalnie. Ludzie są gotowi zapłacić, aby dowiedzieć się o wielu dziedzinach wiedzy, od gotowania i ogrodnictwa po produkcję mydła lub świec. Gra na instrumencie, taniec, szkolenie psów, joga, a nawet języki obce są świetnymi tematami na zajęcia.
 11. Szycie lub inne rzemiosło. Jeśli masz umiejętności szycia, wytwarzania biżuterii czy innego rękodzieła, masz szeroki zakres opcji. Pomyśl przez chwilę o wszystkim, co możesz świadczyć, jeśli masz takie umiejętności. Możesz tworzyć ubrania, skrzynki i torby, niestandardową pościel, draperie, poduszki tapicerskie, cokolwiek, co można potem sprzedać w internetowym sklepie za pieniądze. Rękodzieło jej zazwyczaj drogie i pożądane, można więc na nim nieźle zarobić.
 12. Usługi doradcze/pisanie wniosków. Konsultanci oferują swoje usługi lub porady za opłatą. Niektóre osoby korzystają z konsultantów w celu uzyskania porady podatkowej lub finansowej, podczas gdy inne mogą zapłacić konsultantowi, aby pomógł mu wypełnić wniosek o startup. Zasadniczo, jeśli masz sprawdzone umiejętności w danej dziedzinie, możesz promować się jako konsultant i świadczyć usługi z domu.

Na koniec przygotowaliśmy też kilka punktów na temat tego, jakie sposoby na zarabianie w domu NIE są polecane i mogą okazać się oszustwem.

 1. Cudowne sposoby na zarabianie w handlu, wymagające wyłożenia na start sporej gotówki. Oczywiście, spodziewać się uzasadnionych kosztów związanych z założeniem nowej firmy, takich jak licencje, zezwolenia, materiały, a nawet opłaty reklamowe lub marketingowe. Nigdy nie powinieneś płacić komuś za przywilej sprzedaży jego produktu za niego, ale to właśnie proponują zazwyczaj oszuści. Niektóre oszustwa mogą wymagać od ciebie zapłaty za książkę „szkoleniową” lub CD, która wyjaśnia, jak zarabiać pieniądze w określonej firmie. Inni pobierają opłaty za rzekomo „ekskluzywne” produkty, które mają być sprzedawane z premią. Unikaj obu tych scenariuszy. Pamiętaj, że nigdy nie powinieneś płacić za swoją pracę. A jeśli ktoś cię o to poprosi, możesz być pewien, że to oszustwo.
 2. „Jeden szybki sposób na”. Schematy szybkiego wzbogacania się wzbogacają tylko jedną osobę: autora tych schematów. Stanowczo nie wzbogacą ciebie. Nie ma idealnych, szybkich sposobów na wzbogacenie się – jeśli zechcesz poświęcić czas i wysiłek, będziesz mieć możliwość zbudowania rentownego biznesu lub zostania zaufanym pracownikiem domowym we wspaniałym biznesie. Ale „jednego sprawdzonego sposobu na szybkie wzbogacenie się”, prawdopodobnie po prostu utkniesz z wieloma rachunkami i bezwartościowymi informacjami. Gdy na stronach internetowych pojawiają się promocje, które obiecują, że będziesz zarabiać tysiące tygodniowo bez doświadczenia, niemal na pewno masz do czynienia z oszustwem.
 3. Zbyt piękne oferty. Możesz być zdesperowany, ale nie skorzystaj z okazji, która brzmi zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwa. To może być dla niektórych oczywiste, ale prawda jest taka, że ​​ludzie, którzy prowadzą te oszustwa, są bardzo dobrzy w tym, co robią. Udało im się oszukać wielu inteligentnych ludzi, ponieważ tak dobrze prezentują swoje „możliwości”, że prawie każdy im uwierzy. Kiedy szukasz nowej pracy lub dodatkowego dochodu i jesteś podekscytowany perspektywami, dużo łatwiej cię oszukać. Dlatego musisz zachować czujność.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne