Strona głównaBiznesPraca za granicą

Praca za granicą

Wielu Polaków szuka pracy poza granicami kraju. Jedną z atrakcyjnych propozycji jest praca w charakterze opiekunki osób starszych. Tego rodzaju oferty najczęściej dotyczą pracy na terenie Niemiec. Przyjrzyjmy się w jaki sposób wygląda praca opiekunki.

Proces rekrutacyjny

W celu rozpoczęcia procesu aplikacyjnego zazwyczaj należy wypełnić formularz aplikacyjny na stronie pośrednika (np. https://www.help24.info/). Alternatywnym sposobem na podjęcie pierwszego kroku jest skontaktowanie się drogą telefoniczną.

Jeśli rozmowa kwalifikacyjna potoczy się pomyślnie, po niedługim czasie można zacząć przygotowywać się do wyjazdu. Elementy, które są istotne podczas procesu rekrutacyjnego to doświadczenie oraz znajomość języka niemieckiego. Mile widziane są referencje jeśli takowe kandydat posiada.

Z reguły czas oczekiwania na wyjazd mieści się w zakresie 7-14 dni. Długość kontraktu jest negocjowana indywidualnie. Zazwyczaj praca trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Opierając się na danych podanych w Internecie można powiedzieć że większość opiekunów preferuje dwumiesięczny okres pracy.

Zalety pracy w charakterze opiekunki

Do zalet pracy w charakterze opiekunki należy zaliczyć transparentność i legalność umowy. Ponadto, umowa umożliwia skorzystanie z atrakcyjnego systemu ubezpieczeń. Poza legalnym zatrudnieniem można liczyć na atrakcyjne zarobki oscylujące w granicach kilku tysięcy złotych netto.

Podjęcie współpracy z firmą pośredniczącą może okazać się pomocne gdy będziemy potrzebowali pomocy koordynatora. Istotnym benefitem jest pomoc w transporcie z umówionego punktu bezpośrednio do miejsca pracy. Kolejną zaletą jest możliwość skorzystania z kursów doszkalających, które szczególnie dla osób stawiających pierwsze kroki mogą okazać się bardzo pomocne.

Podsumowując, praca w charakterze opiekunki to możliwość godna rozpatrzenia dla osób poszukujących nowych wyzwań zawodowych za naszą zachodnią granicą. Z pewnością każda praca ma swoje zalety oraz wady. Tego rodzaju zajęcie jest dedykowane dla osób charakteryzujących się pogodnym usposobieniem, wykazujących dużą empatię oraz cierpliwość. Jeśli wyróżniamy się tymi cechami opieka nad osobami starszymi może okazać się dobrym krokiem na ścieżce zawodowej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne