Strona głównaUncategorizedPopularność piłki nożnej w Polsce

Popularność piłki nożnej w Polsce

Od dawna najbardziej popularną dyscyplina sportową w Polsce jest piłka nożna. Swoją niesłabnącą popularność ma już od początku ubiegłego wieku. W Polsce zainteresowanie tą dyscypliną sportu było całkiem wysokie niemal przez cały XX wiek, w XXI wieku nie wiele się zmieniło. Potwierdzeniem tego są wyniki badań CBOS które mówię że prawie 50 procent Polaków deklaruje zainteresowanie piłką nożną. To aż połowa społeczeństwa. Wynik ten bez wątpienia jest bardzo imponujący i pozwala na określenie piłki nożnej sportem narodowym. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze że jest to niezmiennie sport „męski”, ponieważ zainteresowanie piłką nożną wśród mężczyzn jest dwukrotnie wyższe niż wśród kobiet.  

Zainteresowanie piłką nożną na tle innych dyscyplin sportowych.

Według badania ARC Rynek i Opinia zainteresowanie sportem deklaruje 84% ankietowanych. Oznacza to że większość osób które interesują się sportem, wyraża zainteresowanie piłką nożną. Jeszcze bardziej pozytywne wyniki daje odpowiedź na pytanie „Czy oglądał Pan Pani rozgrywki sportowe w telewizji w ciągu ostatnich miesięcy”. Okazuje się że zależnie od badania około 70-90% osób oglądało rozgrywki sportowe. Zatem niewątpliwie popularność sportu i w tym piłki nożnej w naszym kraju jest na wysokim poziomie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne