Strona głównaBiznesModa na fotowoltaikę

Moda na fotowoltaikę

Fotowoltaika na polskim rynku prężnie się rozwija. Popularność systemów fotowoltaicznych wzrasta, na co dowodem są specjalnie organizowane dofinansowania państwowe na montaż paneli słonecznych w domach prywatnych oraz duże zainteresowanie inwestorów (zarówno indywidualnych jak i korporacyjnych) tematyką odnawialnych źródeł energii.

Instalacje fotowoltaiczne wykorzystuje się do zasilania domów jednorodzinnych, biurowców, szkół, a nawet elementów infrastruktury miejskiej (np. znaków drogowych czy latarni). Wiele firm decyduje się na fali rosnącej popularności fotowoltaiki na inwestycję w rynek energetyczny.

Szybki rozwój fotowoltaiki w Polsce

Ilość instalacji fotowoltaicznych w Polsce w ostatnich latach rośnie w szybkim tempie. Zaledwie w rok, pomiędzy październikiem 2019 i październikiem 2020, liczba zainstalowanej fotowoltaiki wzrosła o 160%. Przyrost mocy z systemów fotowoltaicznych między wrześniem 2020 a sierpniem 2020 został odnotowany na wysokości 6,1%. Więcej na temat rozwoju i korzyści instalacji fotowoltaicznych można przeczytać na https://solart-pv.pl/.

Przyszłość fotowoltaiki w Polsce

Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by rozwój na firm na rynku fotowoltaicznym miał ulec spowolnieniu. Wręcz przeciwnie, wzrastająca popularność systemów bazujących na energii odnawialnej sprawia, że raczej przed odnawialnymi źródłami energii rysuje się świetlana przyszłość. Pozytywnie na rozwój fotowoltaiki w Polsce wpływa promowanie ekologicznych rozwiązań i narzucanie przez Unię Europejską zmian w bilansie energetycznym.

UE pragnie stopniowo zwiększać limity udziału energii ze źródeł odnawialnych, by pozytywnie wpływać na środowisko naturalne. Polska także wspiera rozwój systemów ekologicznych, jak panele słoneczne. W tym celu inwestowane są duże pieniądze w odnawialne źródła energii oraz tworzone programy dofinansowań, umożliwiających przechodzenie na instalacje fotowoltaiczne (m.in. „Energia Plus”, „Mój Prąd”).  Poza tym, rozwój fotowoltaiki wspierany jest przez ulgi i przywileje, jak ulga termomodernizacyjna. Dzięki uldze podatkowej osoby fizyczne mogą odliczyć od podstawy podatku dochodowego wydatki przeznaczone na instalacje (maksymalnie 53 tysiące złotych).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne