Strona głównaUncategorizedJakie meble wybrać do salonu?

Jakie meble wybrać do salonu?

Salon jest wnętrzem o reprezentacyjnym charakterze, dlatego urządzając go, warto pomyśleć nie tylko o potrzebach i upodobaniach domowników, ale też wygodzie dla gości. Niezależnie od dostępnej przestrzeni w salonie niezbędnym elementem wyposażenia jest narożnik, sofa, kanapa lub wersalka, odpowiedni stolik bądź ława i szafka telewizyjna. Planując jego aranżację, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad stylem. Największą popularnością cieszą się aranżacje nowoczesne i skandynawskie, w których dominuje minimalizm. Stylem równie chętnie wybieranym do salonów jest loftowy i bardziej kobiecy styl glamour.

Jak zaaranżować mały salon?

Mały salon wbrew pozorom nie musi być trudną do zaaranżowania przestrzenią. W takim pomieszczeniu trzeba zrezygnować z dużego narożnika, ale można wybrać któryś z mniejszych modeli lub stylową sofę. Jeśli salon jest naprawdę mały, zamiast foteli można zdecydować się na pufy. Są to bardzo praktyczne meble do salonu nadające wnętrzu oryginalny charakter. Znajdą zastosowanie podczas oglądania telewizji, pełniąc funkcję praktycznych podnóżków, a w czasie przyjęcia dodatkowych miejsc do siedzenia.

Jak urządzić duży salon?

Przestronny salon to znakomita, niczym nieograniczona przestrzeń aranżacyjna. Doskonale wpiszą się w nią każde meble do salonu, na przykład duży narożnik, który można postawić w centralnej części pomieszczenia, ława z dużym blatem i fotele. Mając do dyspozycji przestronny salon, warto zaaranżować go zgodnie z jednolitą koncepcją. Projektanci podpowiadają, że dobrym pomysłem jest podzielenie przestrzeni na strefy. W przypadku dużych salonów można pokusić się o wyodrębnienie strefy jadalnianej ze stołem i krzesłami dla domowników oraz gości. W takim projekcie można wyeliminować ławę stojącą przy narożniku czy kanapie na rzecz oryginalnego stolika kawowego. Wiele osób umieszcza w salonie szafę i komodę – meble, w których można przechowywać podręczne rzeczy. Wybierając je, trzeba pamiętać o stylistycznym dopasowaniu do reszty elementów wystroju.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Popularne