Strona głównaBiznesCzym jest przedsiębiorczość?

Czym jest przedsiębiorczość?

Omawiając przedsiębiorczość i pisząc artykuły na ten temat, stwierdziłem, że pomaga zrozumieć, kiedy zaczynamy od uzgodnienia, co dokładnie oznacza dla nas to słowo.

Przedsiębiorczość jest procesem tworzenia lub wykorzystywania szansy i realizowania go niezależnie od zasobów kontrolowanych obecnie. Amerykański słownik dziedzictwa definiuje przedsiębiorcę jako “osobę, która organizuje, działa i przyjmuje ryzyko dla przedsięwzięć biznesowych.”

Są to raczej abstrakcyjne koncepcje dla osób, które dopiero zaczynają rozważać, czy powinny rozpocząć działalność gospodarczą, zamiast podjąć pracę, czy też zostawić bezpieczną pracę, aby uzyskać szansę na większą samorealizację. Spróbujmy udoskonalić nasze rozumienie przedsiębiorczości, zadając bardziej szczegółowe pytania

Czy każdy, kto prowadzi firmę, jest przedsiębiorcą? Wielu nie uznałoby gazety, butów i przedsiębiorców zajmujących się koszeniem trawy, choć często są to młodzieńcze zajęcia dla osób z przedsiębiorczością.

Czy ma to znaczenie, czy firma jest jedynie niepełnym wymiarem czasu? Podczas gdy niektóre zajęcia w niepełnym wymiarze godzin są zasadniczo hobby lub podejmowane w celu uzupełnienia dochodów, niektóre przedsięwzięcia z zakresu przedsiębiorczości mogą być testowane na rynku w niepełnym wymiarze godzin.

Ścieżka do przedsiębiorczego przedsięwzięcia może zacząć się od zarobienia wynagrodzenia w przedsiębiorstwie, do którego zamierza się dostać, a jednocześnie dowiedzieć się więcej na ten temat i czekać na odpowiedni czas, aby wyjść na własną rękę. Ten czas może być wykorzystany do stworzenia sieci wsparcia, profesjonalnej i osobistej, i generowania pomysłów, aby “odbić” ludzi, których opinii szanuje.

W jakim zakresie samozatrudnienie staje się przedsięwzięciem? Głównym celem wielu osób samo zatrudnionych jest po prostu zatrudnienie się (a w razie potrzeby innych) przy umiarkowanej lub dobrej pensji; niektórzy są nawet skłonni do życia, aby robić to, co lubią. Takie podejście jest często określane jako “styl życia” i zazwyczaj towarzyszy mu niewielki, jeśli w ogóle, plan rozwoju

Pytania te mają na celu, nie do opracowania dokładnej definicji przedsiębiorczości, ale aby pomóc nam zrozumieć nasz stosunek do wielu form ekspresji. Każdy z nas może odpowiedzieć na te pytania w różny sposób, ale wszyscy odpowiadają w sposób właściwy we własnym zakresie odniesienia.

Przedsiębiorczość to raczej postawa niż umiejętność czy zawód. Niektórzy z nas mogą preferować ścieżkę kariery służbowej, ale wielu z nich wybrałoby przedsiębiorczą szansę, która “jest odpowiednia”.

Czy uważasz, że osoba, która dziedziczy biznes, jest przedsiębiorcą? Od momentu dziedziczenia zagrożone są ich własne pieniądze i bezpieczeństwo finansowe. Mogliby ewentualnie sprzedać firmę, zainwestować wpływy w akcje spółek blue-chip i wyrównać dywidendy. Niektórzy mogą rozważyć zarządzanie portfelem akcji osobistych, by żyć jako przedsiębiorcze przedsięwzięcie

Czy osoba, która odziedziczyła małą lub marginalną firmę, a następnie wzięłaby ją w nowe wymiary, mogłaby zostać uznana za przedsiębiorcę? Dziedzic mógł jedynie próbować ją utrzymać, a nawet powstrzymać upadek biznesu, by po prostu przenieść go na emeryturę. W firmie rodzinnej długotrwały sukces jest często głównym celem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne