Strona głównaUncategorizedCo to jest liga narodów i co o niej sądzimy?

Co to jest liga narodów i co o niej sądzimy?

Liga narodów jest to impreza, która jest organizowana UEFA i jej celem jest zastępowanie spotkań towarzyskich. Mecze towarzyskie, które znaliśmy mają całkowicie zniknąć, a zamiast nich ma wejść z życie Liga Narodów UEFA. Jest to bowiem idealna okazja chociażby do testowania nowych zawodników, sprawdzenia ich umiejętności. Pierwsze mecze w ramach Ligi Narodów możemy już oglądać jesienią. Do Ligi Narodów należy pięćdziesiąt pięć federacji i właśnie one wszystkie bedą brały w Lidze Narodów. Poszczególne grupy zostaną podzielone po 4 drużyny i zostaną kolejno oznaczone A, B, C i D. Dywizja A i B będzie liczyła dwanaście zespołów, w C piętnaście, a w D szesnaście reprezentacji. W pierwszej edycji mecze grupowe zaczynają się już we wrześniu i potrwają aż do listopada. Natomiast Final Four odbędzie się w czerwcu przyszłego roku.

Liga Narodów początkowo spotkała się ze sporą krytyką, ale dzięki temu systemowi nastąpił pewien porządek, którego zwyczajnie brakowało. Wygląda to tak, że najsilniejsze zespoły trafią do dywizji A, a najsłabsze do D. W przypadku przegranej klasyfikacja zmienia się o jeden w dół. Liga Narodów jest także silnie powiązana z eliminacjami do Euro 2020. Każda z lig ma do zdobycia jedną „dziką kartę”, która zagwarantuje im awans w eliminacji. Podział na grupy następuje według aktualnego rankingu UEFA, w którym Polska zajmuje 21 miejsce. Prawdopodobnie Polska wyląduje wobec tego w dywizji B. Jak sprawdzi się owy system, dowiemy się już na początku września. UEFA lubi co jakiś czas wprowadzać zmiany, aby usprawnić system rozgrywek.

źródło: bukmacherzylegalni.net.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne