E-papierosy z powodzeniem zastąpiły wielu osobom klasyczne papierosy. Mają one kilka zalet, jakie warto poznać. Czym odznaczają się e-papierosy? Jakie zalety mają te produkty?

Możliwość zredukowania ilości nikotyny

Okazuje się, że popularność e-papierosów wiąże się z aspektami zdrowotnymi. Nie wytwarzają one dymu, dlatego nie łykamy szkodliwych substancji. Ponadto, możemy z powodzeniem zaspokoić głód nikotynowy (jednocześnie redukując ilość nikotyny jaką stosujemy we wkładzie). Najlepiej stopniowo ograniczać ilość nikotyny aż do tego stopnia, gdy uda się nam palić całkowicie beznikotynowe liquidy. Gdy to się uda odzyskujemy kondycję i przestajemy martwić się kaszlem. Poprawia się też smak i węch, które podczas tradycyjnego palenia bywają stłumione.

Mniej przykrego zapachu ze względu na mniejszą ilość dymu

Paląc premixy, nie śmierdzimy tak bardzo, jak tradycyjny palacz. Skóra, oddech i ubrania nie przesiąkają dymem tytoniowym, co także doceni nasze otoczenie. Pamiętajmy o tym, że e-papieros nie stwarza ryzyka pożaru, gdyż nie ma mowy o żadnych niedopałkach. Nie trzeba użytkować zapalniczki i zapałek, dlatego zmniejszone jest także ryzyko poparzenia. Po skończeniu palenia, e-papieros po prostu chowamy do kieszeni.

Ekologiczne rozwiązanie oraz unikniecie tak zwanego biernego palenia

W dzisiejszych czasach spore znaczenie ma ekologia. Ochrona środowiska to kwestia, jaka wpływa na całe nasze otoczenie. Dzięki e-papierosom możemy zaprzestać produkowaniu kilkunastu niedopałków dziennie, jak i wyrzucaniu pustych pudełek po papierosach. Ponadto, zadbamy o zdrowie naszych bliskich. Zapomnimy o narażaniu ich na bierne palenie i wdychanie dymu papierosowego. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku dzieci, które bywają narażone na przebywanie w towarzystwie palących dorosłych.

Niższe koszty

Ogromnym atutem e-papierosa jest oszczędność pieniędzy. Całkowity koszt użytkowania jest o połowę niższy niż przy tradycyjnych papierosach. Paląc paczkę na dzień, wydawać trzeba około 300 złotych miesięcznie, a nawet więcej. Natomiast e-papieros to wydatek rzędu do 100 złotych miesięcznie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.