Strona głównaUncategorizedDry Gloves – jak zainstalować system suchych rękawic?

Dry Gloves – jak zainstalować system suchych rękawic?

Wśród elementów suchego skafandra do nurkowania duże znacznie mają rękawice. Ich instalacja powinna być szybka i bezproblemowa. Odpowiednio dobrane suche rękawice powinny nadawać się do instalacji systemu we wszystkich rodzajach suchych skafandrów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na to, czy wybrane rękawice będą odpowiednie dla posiadanego przez nas skafandra. Zastosowane pierścienie dryglove muszą dobrze pasować do rękawic i być spójne z całym kombinezonem, by w trakcie nurkowania nie powstały nieszczelności lub całkowite odłączenie. Wtedy woda wleje się do skafandra.

Po drugie, sprzęt powinien być dobre jakości – wykonany z dobrych materiałów i w porządny sposób. Dzięki temu zapewni bezpieczeństwo i efektywność. Nie ma sensu inwestować w skrajnie tani i liczy sprzęt, który szybko się zepsuje. Tym bardziej, że profesjonalny sprzęt do nurkowania nie należy do przesadnie tanich.

Wybrany sprzęt musi być także wygodny i łatwy w obsłudze. Musimy być w stanie bez problemów założyć i zdjąć sprzęt, w tym rękawice. Najczęściej nurkowie ubierają sprzęt sami, więc musi on być komfortowy. Niestety, wiele plastikowych systemów jest trudnych w użytku, a zdarza się, że potrzebne są nawet dwie osoby do ich rozczepienia.

Dobrze jest stawiać na lekkie i wytrzymałe materiały, jak aluminium czy guma. Dodatkowo, aluminium jest odporne na warunki panujące w słonej i słodkiej wodzie.

Instalacja Dry Gloves – jaka?

System oparty o pierścienie do suchego skafandra powinien być łatwy w montażu – na nurkowisku oraz w warunkach domowych. Wszystkie elementy powinny być łatwe w rozmontowaniu i wyjęciu, a następnie włożeniu na nowo. Ruchome elementy muszą być wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Najprostszy będzie system niewymagający wklejania elementów na stałe lub innych czynności serwisowych. Z tego powodu najlepiej sprawdzą się pierścienie mobilne, ponieważ wklejane do kryzy mogą sprawić problemy (szczególnie, gdy wykonujemy czynność w pośpiechu).

Zdecydowanie warto zastanowić się nieco dłużej na wyborem odpowiednich rękawic suchych do skafandra. Modele uniwersalne zapewnią kompatybilność ze wszystkimi rodzajami skafandrów suchych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne