Strona głównaFinanseJak wyjść z pętli kredytów

Jak wyjść z pętli kredytów

Rosnące zadłużenie

Coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, że aby nabyć pewne dobra, udajemy się do banku po kredyt. I nie było by w tym nic złego, gdyby nie to, że robimy to coraz częściej. Zanim spłacimy jedno zobowiązanie już zaciągamy kolejne. O ile jedna rata nie stanowi dla nas problemu, gdyż nie jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu, kolejna da się odczuć. Jednak skoro w dalszym ciągu spłacamy wszystkie raty, myślimy sobie, że wszystko jest dobrze. Bardzo szybko decydujemy się więc na kolejny kredyt. O tym, że jest to dla nas za dużo, przekonujemy się dopiero w momencie kiedy przychodzi czas spłaty rat, a my musimy zdecydować czy zapłacić wszystkie rachunki czy zostawić jakieś pieniądze na życie.

 

Jak wyjść z pętli kredytów

Może co niektórych to zdziwi. Aby wyjść z pętli kredytów trzeba zacząć od siebie. Jeśli nie uświadomimy sobie, że nasze problemy są wynikiem naszych błędnych decyzji, nawet po wyjściu z pętli kredytów, szybko popadniemy w nowe zadłużenie. Nie ma nic złego w kredytach. Trzeba to jednak robić odpowiedzialnie. Jeśli chcemy zaciągnąć kolejne zobowiązanie, nie róbmy tego zanim nie spłacimy aktualnego. Kiedy mamy zamiar wziąć np. dwa kredyty jednocześnie dobrze przeanalizujmy swoje dochody i wydatki. W ten sposób sprawdzimy czy coś nam z tego zostaje i czy stać nas na kolejny kredyt. Chcąc nie chcą będziemy musieli także zacisnąć pasa i skończyć z wydawaniem pieniędzy na przyjemności. Aby jak najszybciej wyjść z pętli kredytów musimy zacząć wydawać jak najmniej się da, a wszystkie zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na spłatę zadłużenia. Dobrym sposobem jest także zwiększenie wpływów do domowego budżetu np. poprzez znalezienie dodatkowej pracy. W wielu przypadkach, w dalszym ciągu, nie będzie to wystarczające. Co wtedy?

 

Konsolidacja kredytów

Sposobem na wyjście z pętli kredytów może być dla nas konsolidacja kredytów. Wielu z was pomyśli pewnie „znowu kredyt”. Tak kredyt. Jednak ten kredyt może nam pomóc. Konsolidacja zobowiązań ma bowiem na celu połączenie wszystkich aktualnych zobowiązań w jedno. W ten sposób pozbędziemy się, a raczej spłacimy swoje aktualne kredyty, a w ich miejsce do spłaty, pozostanie nam jeden kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu, poprzez ujednolicenie warunków kredytowania oraz wydłużenie okresu kredytowania, będziemy mogli zmniejszyć wysokość miesięcznej raty i dostosować ją do naszych aktualnych możliwości finansowych. W ten sposób do spłaty będziemy mieli jedną ratę, na którą nas stać. Nie będziemy generować dodatkowych kosztów w postaci odsetek od nieterminowej spłaty kredytu. Pamiętajmy jednak, że nowa mniejsza rata, nie jest sygnałem, że znowu możemy wziąć kolejny kredyt. Konsolidacja ma nam pomóc wyjść z pętli kredytów, a nie dać zielone światło do dalszego zadłużania się.

Więcej na https://habzafinanse.com.pl/

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne