Czym, tak właściwie jest HCG?

HCG, czyli Gonadotrophinum chorionicum to środek powszechnie stosowany w kulturystyce i medycynie. Występuje on pod postacią proszku, który trzeba koniecznie zmieszać z dołączonym rozpuszczalnikiem. Tak przygotowany roztwór powinniśmy zostawić w lodówce i zużyć do kilku dni po zmieszaniu. Jego zadanie to pobudzanie podwzgórza i przysadki mózgowej, które dzięki wytwarzanym przez niego gonadotropinom stymulują jądra do produkcji jakże ważnego dla mężczyzny – testosteronu. W kulturystyce HCG jest szczególnie ceniony podczas długich cykli, gdy praca jąder zwalnia, co może skutkować ich zmniejszeniem, a nawet doprowadzić do bezpłodności. Warto więc zabezpieczyć swoją męskość i podczas cyklu zastosować ten popularny „odblok”. W końcu zdrowie jest najważniejsze, prawda?

Dawkowanie i sposób działania HCG.

Jak na odblok, jest to bardzo szybko działający środek. Wystarczy kilka godzin, a jądra już są gotowe do działania. Zwiększona produkcja naturalnego testosteronu (nawet do 300%) utrzymuje się do kilku dni po pierwszym zastosowaniu.

A jak z dawkowaniem? Co szkoła to inne metody, jednak w kulturystyce najczęściej powszechną metodą iniekcji jest dawka w wielkośći 500 I.U. każdego dnia, a najskuteczniej stosować HCG domięśniowo. Należy wziąc pod uwagę również to, jaki środek zażywamy. Silnie blokujące substancje powodują, że jądra przestają pracować po 3/4 tygodniach cyklu. Jest to więc idealny moment na zastosowanie HCG.

Czy ma jakieś skutki uboczne?

Nie ma leku lub specyfiku, którego stosowanie nie powoduje skutków ubocznych. Najczęściej występującymi są ginekomastia, podwyższone ciśnienie, a także ból głowy. Dzięki zwiększonej produkcji testosteronu odczuwalny będzie dużo większy niż zwykle popęd seksualny (ale czy to naprawdę skutek uboczny?).

Powyższe skutki uboczne występują jednak w przypadku, gdy przesadzimy z ilością przyjmowanego HCG. Jak wszystko należy to robić z głową i stosować go odpowiednio do naszych potrzeb, ponieważ zbyt duże dawki zamiast poprawić, mogą zdestabilizować prace jąder.

Zatem, czy warto używać HCG?

Stosując środki, które zwalniają proces produkcji testosteronu HCG powinno być obowiązkowymi „odblokiem” na liście. Nie jest może bardzo łatwo dostępny, ale warto się o niego postarać ze względu na pozytywne działanie, a także chronienie naszej męskości przed nieporządanymi skutkami. Jest to jednak lek i pod żadnym pozorem nie staraj się na własną rękę i bez powodu zwiększać dawek jeśli się na tym nie znasz, bo zamiast uchronić męskość, można narobić sobie biedy.

Źródło: https://najlepszekoksy.com/